Wpis z mikrobloga

@Zdziszko:
Ja trzymam stronę Tajgera akat dobrze mówi. Jakimś zjebom w Polsce się uwodzialo robienie z siebie debili to niech nie wciągają w to innych.
  • Odpowiedz
@Mirrak: Niezbyt. Najgłupsza jest osoba która obraża ogół ludzi i przy tym mówi, że nie wolno obrażać.
Na drugim miejscu jest rasistka która nazywa Polaka uprzywilejowanym. Niby w jaki sposób Polacy są uprzywilejowani?
Na trzecim jest Mateusz, bo nie ma nikogo innego.

P.S. Od kiedy m----n oznacza "być brudnym"?
  • Odpowiedz
@Wiesmin: ale ja nie obrażam ludzi, tylko stwierdzam fakt xd

w taki sposób że biali są uprzywilejowani wobec czarnych i nie mieli w swojej historii niewolnictwa przez tak długo okres czasu.
  • Odpowiedz
ale ja nie obrażam ludzi, tylko stwierdzam fakt xd


@Mirrak: Ja tak samo stwierdziłem fakt. Widocznie któryś z nas się myli.

w taki sposób że biali są uprzywilejowani wobec czarnych i nie mieli w swojej historii niewolnictwa przez tak długo okres czasu.

Po pierwsze, to co to znaczy "przez tak długo okres czasu"? Pytam, bo biali też byli niewolnikami. Praktycznie odkąd były wojny, to było niewolnictwo. Niewolnikami stawali się
  • Odpowiedz
Dosyć krótko. Niewolnictwo białych ludzi sięga czasów przed Chrystusem


@Wiesmin:
Tak samo jak czarnych, ale to biali niewolili murzynów w dużo nowszych czasach.

,,Nie byli sprzedawani, gardzeni, wysyłani do ciężkich prac, mordowani? Byli. Czym wyróżnia się niewolnictwo czarnych od niewolnictwa białych? Jestem dosyć ciekaw
  • Odpowiedz
Tak samo jak czarnych,


@Mirrak: O, uczysz się. Tak, jak sam właśnie zauważyłeś, to nie jest kilkaset lat. Jak wcześniej. Tak długo jak były wojny, tak długo istniało niewolnictwo i nie jest to ograniczone do białych. Czarni i Azjaci mieli to samo. Różnica taka, że część białych, jako jedynych, była w stanie robić to na większą skalę. Kwestia technologii których reszcie brakowało.

ale to biali niewolili murzynów w dużo nowszych czasach.

Czarni też niewolili czarnych. A jeśli chcesz najnowszą historię, to można pogadać na temat dyskryminacji białych w RPA, czy Zimbabwe. Tam masz realny rasizm wobec białych, gdzie białym były (w XXI wieku) odbierane ziemie pod groźbą więzienia, czy też byli masowo mordowani
  • Odpowiedz
Tak samo tutaj. Białe narody zarabiały na niewolnictwie (to prawda, były narody które na tym zarabiały) i na podstawie tego twierdzisz, że wszyscy biali są uprzywilejowani


@Wiesmin:

Nic takiego nie napisałem -_-
  • Odpowiedz
@Wiesmin: wskazalem, jesteś białym goście w kraju gdzie masz zdecydowaną większość białych, nie będzie cię czekał rasizm i prześladowanai z strony innych osób z wzglad na twój kolor skóry.
  • Odpowiedz