Wpis z mikrobloga

Rozumiem, że sporo osób #!$%@? Dariusz Szpakowski. Tym, że się myli podczas komentowania, że w misji futbol od razu wypala z Bayernem Monachium i Lewandowskim, z mówieniem oczywistych rzeczy i średnich anegdotek. Ale nie wiem czemu, mnie tam się cieszy buła jak on się odzywa, doskonale rozumiem, że ciężko mu nadążyć za najnowszymi trendami, ale kurde on komentuje dalej te mecze i potrafi wymienić skład jako tako xD Nawet się nie denerwuje już na jego "OKAAAAAAAAAZJAAAAAAA ajjjj.... ależ to była okazja na strzelenie bramki przez gospodarzy". Ale nie przypominam sobie ani jednej chamskiej odzywki względem redaktorów, raczej zawsze był spokojny i słuchał ludzi. Taki człowiek trochę mem, taki dziadek, który opowiada nagle 30 raz podczas wigilii jak z kolegami w robocie w latach 70 ukradł kierownikowi składaka. Doskonale znasz tę historię, ale wysłuchasz go do końca jednak, bo darzę go jakąś tam sympatią i rozumiem, że zegar nie leci wstecz. Kiedyś pewnie jak go zabraknie będzie mi przykro, bo chcąc nie chcąc stał się ikoną komentowania meczy i komentarza w naszej popularnej grze młodości Fifie "TYYYM STRZAŁEM POSTRASZYŁ GOŁĘBIE NA STADIONIE". Przeżył wiele zmian politycznych w Polsce, ludzie tracili robotę on dalej komentował. Wraz z moim wejściem w świat piłki słuchałem go jak mentora, miałem 5-6 lat, gdy czaiłem mniej więcej o co chodzi w piłce nożnej i słyszałem ten fenomenalny głos, który mi potrafił wymienić nazwiska reprezentantów polski na których ojciec #!$%@?ł gdy znowu przegrali wszystkie mecze w grupie na eliminacjach do euro. Czasem oglądało się z kimś, czasem nawet samemu, ale on zawsze był, jego głos gdzieś tam zawsze będzie ze mną przez to życie szedł. Pewnie jak będę miał 50-60 lat i zabraknie Dariusza, odpalę sobie jego nieśmiertelny komentarz by cofnąć się do momentu gdy wróciłem ze szkoły i mogłem po lekcjach obejrzeć porządny mecz LM Barcelona - Arsenal z Henry na czele. Przeżył ze mną różne etapy życia nawet o tym nie wiedząc. Nie wiedząc też tego, że został moim cichym przyjacielem odciągając mnie od problemów życia codziennego i przeprowadzając małego mnie za rękę przez pasy do miłości jaką jest piłka nożna.
#pilkanozna
#kanalsportowy
#tvp
Pobierz M.....1 - Rozumiem, że sporo osób #!$%@? Dariusz Szpakowski. Tym, że się myli podczas...
źródło: comment_1591201612ZcToWwO21NBktqrRUIBk5h.jpg
  • 17
@Metiu1231: mi też od młodych lat towarzyszył Szpakowski ale do cholery jasnej ile można? Komentarz jest uzupełnieniem meczu i można czerpać z tego korzyść tak jak Twarowski albo Rosłoń komentują Anglię.a jak Szpakowski komentuje to się odechciewa oglądać tak samo jak go słuchać w programach.dla TVP najważniejszy powinien być widz a duża większość ma go dosyć.jezeli ktoś pracuje za zasługi i z sentymentu to telewizja idzie w zla stronę
@Metiu1231: Tylko że on serio wkurza. Często jest tak że z drugiego końca pokoju na małym telewizorze, po paru piwach widzę kto ma piłkę, albo kto do kogo podaje, a on to tego nie potrafi ogarnąć. Do tego jemu się jadaczka nie zamyka, on cały czas gada i właśnie jak nie ma co powiedzieć to zaczyna opowiadać jakieś historie które nikogo nie obchodzą, dla przykładu komentatorzy z anglii nie mówią nic,
@Metiu1231: Nie wkurza jego „okazja”, opowiadanie banałów nawet nie wkurzałyby sporadyczne pomyłki. To co wkurza to permanentne w ostatnich latach olewanie swojej pracy i jednocześnie widzów. Szpaku komentuje od dobrych 10ciu lat wyłącznie za zasługi. Zero przygotowania do meczu, żadnych wartościowych informacji przekazywanych widzowi. Jedynie granie na emocjach i budowanie napięcia, świetnym skądinąd głosem. Pokazuje w rożnego rodzaju programach (takich jak kanał sportowy czy misja futbol) ze nie jest zniedołężniałym i
@Metiu1231: przecież Szpakowski uśmiercił przedwcześnie kilku zawodników,często popełniał błędy merytoryczne.jedynie to co potrafił to drżeć jape jak piłka trafiała w pole karne.W programach publicystycznych odpowiada banały,przeszkadza się wypowiadające mu w dyskusji.Osobiscie mam go dość.
@Metiu1231 również się zgadzam, jego głos już zawsze będzie mi sie kojarzył ze smakiem piwka i ligi mistrzów ( ͡º ͜ʖ͡º)

Czasem jego komentarz potrafił drażnić i nie oddawał zbytnio sytuacji na boisku czy to w fifie czy komentując mecz w realu, no ale wielki szacuneczek, bo jego głos tak naprawdę gościł w większości polskich domów!
@Metiu1231: jako komentator daje radę nawet mimo pomyłek i braku wiedzy bo fajnie przekazuje emocje, lubię oglądać mecze z jego komentarzem, szczególnie reprezentacji.

Natomiast jako ekspert on gada tylko o Lewandowskim i Bayernie, nie ma do powiedzenia nic ciekawego, prawi banały i tylko przeszkadza swoim rozmówcom. Gdy widzę program z nim w roli eksperta to nie oglądam albo przewijam jak się wypowiada - tak mnie denerwuje.

Niech sobie siedzi w komentatorce