Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #wroclaw #dotnet

Hej,

Szukam we Wrocławiu jakiś firm/software housów gdzie mógłbym złapać pierwsze doświadczenie. Mam wykształcenie techniczne (mechaniczne) z PWR, od jakiegoś czasu pracuje w zawodzie i uczę się programować w wolnym czasie.

Interesują mnie technologie Webowe, aktualnie mam podstawy C#, ASP.NET Core, HTML5, CSS3, JavaScript, Docker, Git, LINQ, Entity Framework.

Jestem skłonny przyjąć oferty nawet takie które będą wiązały się z niższymi zarobkami niż te, które aktualnie otrzymuje (przede wszystkim chodzi mi o ciekawą pracę w której się rozwinę). Po którymś dniu w pracy poprostu przeewaluowałem, czy to co robie obecnie sprawia mi przyjemność. Jako, że nie jestem jeszcze taki stary (25l.) to warto spróbować coś zmienić.

Pozdrawiam
  • 13
@r00ti: Wiem jak się mówi o rynku IT, że o Juniorską pozycje jest bardzo ciężko. Jednak mam kilku znajomych którym się udało. Poprostu będę się dalej uczył, po jakimś czasie może coś znajdę ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
portfolio, spamój swoim cv w każde miejsce i licz na szczęście.


@Yarakami: Staram się właśnie, robię pierwszy projekt, ale jest chyba zbyt ambitny jak na pierwszy raz, dziergam stronkę z newsami od zera, ale raczej jej nie skończę, za dużo to zajmie :D
@kohan14: Też nie udało mi się mojego projektu dokończyć zanim znalazłem pracę, zacząłem wysyłać jak już zaczynało coś działać. Oczywiście, nie udało mi się i nie robię w tych technologiach na których się uczyłem. Uczyłem się na net core + vuejs, a robię teraz w .net framework i angularjs ( ͡° ͜ʖ ͡°) Także warto być gotowym nawet na taką możliwość. O i jeszcze w swoim projekcie
@Yarakami: Hej, dzięki za radę. Możesz wyjaśnic o co chodzi z zastosowaniem architektury ? Chodzi o wzorce projektowe ? Uczę się w 100% po angielsku więc ciężko mi się potem połapać :D
@kohan14: Zaczynając np od tego że modele trzymać w osobnym pod-projekcie, serwisy, repozytoria itd.
Dodać do tego jeszcze clean code.
Pamiętam że kolejnym z błędów jaki popełniałem było usuwanie plików migracji. To też warto trzymać osobno.
@kohan14: Jeżeli skończyłeś PWr to już jesteś nad 90% wannabe programistów (powyżej są absolwenci i studenci informatyki, matematyki, elektroniki, fizyki itd. i pasjonaci - czyli bardzo niewiele osób), większość tych gości po bootcampach i innych co okrywają pasję do programowania nie ma żadnego wykształcenia w kierunku ścisłym (żadnego żadnego, nie że rzucili studia na 3 roku, tylko nawet całki nigdy nie widzieli), a W10 to dość mocno zmatematyzowany wydział, jak dorzucisz