Wpis z mikrobloga

Mirki z #ogrodnictwo i #remontujzwykopem #budujzwykopem
chce sobie przenieść kran w ogrodzie ze ściany domu na przeciwny koniec działki - tam sobie zamontuje jakiś kran dekoracyjny. Rozchodzi mi się o rurę łączącą, którą chce położyć płytko w ziemi - czego uzyć? nie musi to być bóg-wie-co, bo i tak w zime nie będę korzystał, nie chce też głęboko kopać.
ktoś coś doradzi?
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bellazi wiem, nie wziąłem tego pod uwagę w pierwszej chwili. Taki wąż miałby to do siebie, ze jest elastyczny i nie powinno go rozsadzic od mrozu. Żeby sie zabezpieczyć przed przemarzaniem to trzeba głęboko kopać, a op woli tego uniknąć
  • Odpowiedz
@dzazzio myślę, ze nie ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Poza tym, jeśli działka jest w miarę w poziomie, to spuszczenie wody nie wchodzi za bardzo w grę- chyba, że przedmuchać kompresorem
  • Odpowiedz
@Moj_Panie: Myśle ze tak. Zostawiłem na zimę węża w którym były jakieś resztki wody. Jak myślisz coś się stało?
@pablo397: brzeszczot, opcjonalnie jak masz nożyczki do PEX to tez będzie git. Po cięciu flexem, brzeszczotem nożykiem lub papierem ściernym wyczyścić krawędzie z farfocli. Do PE masz złączki, kolanka, podejścia, redukcje i wszystko co potrzeba.
  • Odpowiedz
Przynajmniej za ścieki nie będziesz dodatkowo płacił. Do podlewania najlepsza woda ze studni albo deszczówka.


@bellazi: za ścieki od wody ogrodowej się nie płaci. Wymagany podlicznik za 50 zł i zgłoszenie.
  • Odpowiedz