Wpis z mikrobloga

Ceny #lego to dramat, mam wrazenie że mocno podrożały od czasów jak byłem dzieckiem, a wtedy to był zrozumiały wydatek(ceny wysokie pensje niskie).
Stać mnie spokojnie na taki zestawik ale 90zl za pare klocków to jednak zgroza. Na początku lat 00 to adekwatnie by takie audi z 60zl kosztowało co jest uczciwa cena moim zdaniem xD
ButtHurtAlert - Ceny #lego to dramat, mam wrazenie że mocno podrożały od czasów jak b...

źródło: comment_1591019227YTcOvP5GV25mqmo3JRQEt7.jpg

Pobierz
  • 15
Stać mnie spokojnie na taki zestawik ale 90zl za pare klocków to jednak zgroza. Na początku lat 00 to adekwatnie by takie audi z 60zl kosztowało co jest uczciwa cena moim zdaniem xD


@ButtHurtAlert: misiek, ale przez te 20 lat to ceny ogólnie poszły o 50%. Oczywiście "dostęp do internetu", "taryfy telefonii komórkowej" i parę innych tematów potaniało ... ale:
- mieszkania w Warszawie podrożały z 3000-3200zł/m2 do 9000-14000zł/m2
- ogromne
pewnie lepina zlapal :D


@ixdude: raczej bym się po nim tego nie spodziewał (bo @Kalais handluje #lego na bricklink - chyba tutaj: https://store.bricklink.com/Kalais#/splash ). Ale osoby, które by zapłaciły tyle za lepina to normalnie interes życia by zrobiły. Jak ten zestaw na 100% będzie się dało w okolicy tych 700 kupić za jakiś czas. Strzelam, że dostał jakieś gratisy do zamówienia (dodatkowy zestaw) + podwójne VIP punkty i to wszystko razem
Była promocja w oficjalnym LEGO store stacjonarnym


@Kalais: no kurde też pojechałem specjalnie do Lego Store w Galerii Mokotów, ale tam te zestawy podobno już dawno przed promocją zniknęły :/
@ButtHurtAlert: takie audi kosztuje 75 zł, niektóre sklepy przesadzają ze swoimi cenami, a kupić da się taniej.
Lego może i podrożało, ale zmieniły się konstrukcje, kiedyś praktycznie nie dało się sprawdzić czy jest promocja czy nie, w katalogach nie było cen, nie wiadomo gdzie było taniej, gdzie drożej. Mam samochód z technica z 1997 za 220 zł wtedy i tak za bardzo nie odbiega od dzisiejszych zestawów.
Różnica jest też tak,