Wpis z mikrobloga

@ButtHurtAlert: możesz kupić bloczki są kompatybilne ale jakoś to rasowy chinczyk. My kupiliśmy parę zestawów bloczków ale w końcu powiedziałem starej dość. I teraz kupujemy lego bo jakość z zestawu na zestaw błocko szorowała dno
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: Wszystko zalezy od tego kiedy bylo sie dzieckiem ;) jak bylem dzieciakiem to statek piracki kosztowal z 1-2 calkiem dobre pensje. Teraz jest reedycja Barracudy, tego statku, i kupilem ja za niecale 700zl. Nie wiem jaka teraz jest srednia pensja, ale to jest jej ulamek jakis...
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: nie jest prawdą co piszesz. Cena za klocka lego systematycznie spada, rośnie natomiast ilość klocków w zestawie. Zestawy o których mówisz - po 60 zł z początku lat 00 posiadały 2x mniej elementów niż obecne zestawy (na początku lat 00 średnia cena wynosiła około 20 centów za klocka, obecnie jest to około 10 centów).
  • Odpowiedz
Stać mnie spokojnie na taki zestawik ale 90zl za pare klocków to jednak zgroza. Na początku lat 00 to adekwatnie by takie audi z 60zl kosztowało co jest uczciwa cena moim zdaniem xD


@ButtHurtAlert: misiek, ale przez te 20 lat to ceny ogólnie poszły o 50%. Oczywiście "dostęp do internetu", "taryfy telefonii komórkowej" i parę innych tematów potaniało ... ale:
- mieszkania w Warszawie podrożały z 3000-3200zł/m2 do 9000-14000zł/m2
- ogromne podwyzki za wodę, prąd, śmieci
- żarcie w większości pozycji
  • Odpowiedz
pewnie lepina zlapal :D


@ixdude: raczej bym się po nim tego nie spodziewał (bo @Kalais handluje #lego na bricklink - chyba tutaj: https://store.bricklink.com/Kalais#/splash ). Ale osoby, które by zapłaciły tyle za lepina to normalnie interes życia by zrobiły. Jak ten zestaw na 100% będzie się dało w okolicy tych 700 kupić za jakiś czas. Strzelam, że dostał jakieś gratisy do zamówienia (dodatkowy zestaw) + podwójne VIP punkty
  • Odpowiedz
Była promocja w oficjalnym LEGO store stacjonarnym


@Kalais: no kurde też pojechałem specjalnie do Lego Store w Galerii Mokotów, ale tam te zestawy podobno już dawno przed promocją zniknęły :/
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: takie audi kosztuje 75 zł, niektóre sklepy przesadzają ze swoimi cenami, a kupić da się taniej.
Lego może i podrożało, ale zmieniły się konstrukcje, kiedyś praktycznie nie dało się sprawdzić czy jest promocja czy nie, w katalogach nie było cen, nie wiadomo gdzie było taniej, gdzie drożej. Mam samochód z technica z 1997 za 220 zł wtedy i tak za bardzo nie odbiega od dzisiejszych zestawów.
Różnica jest też
  • Odpowiedz