Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Cześć zamierzam wybudować dom, myślę o projekcie domu w albicjqch 2 g2 z archonu. Wjazd na działkę mam od poludnia a chciałem założyć fotowoltaike na dachu więc ten projekt jest idealny. W domu potrzebuję mieć jeden pokój/gabinet na parterze i salon z jadalnią mniej więcej w granicach 37m2. Dlatego ten w tym projekcie chce trochę powiększyć ale nie o tym. Martwi mnie takie wielkie okno zwłaszcza że to master bedroom ( ͡° ʖ̯ ͡°), poza tym będą duze straty ciepła w zimę, w lato będzie bardzo duszno w tym pokoju no i wszyscy z ulicy będą mogli mi zajzec do sypialni ( ͡° ʖ̯ ͡°). Macie jakieś ciekawe rozwiązanie tego okna?

#dom #budownictwo #budowadomu #nieruchomosci
Abriam - Cześć zamierzam wybudować dom, myślę o projekcie domu w albicjqch 2 g2 z arc...

źródło: comment_1590784938tQMTrCRtAvs4iioI4xUi7Z.jpg

Pobierz
  • 30
@Boczka: Nie każdy zna się na budownictwie, samochód tez sobie sam budujesz? A popatrz na zyski branży automotive. 90% społeczeństwa nie zna się na budownictwie wiec musza zapłacić więcej. A co do tego ze nie mam nad niczym kontroli się nie zgadzam - zatrudniasz inspektora który kontroluje każdy etap budowy, jest na budowie codziennie i jest niezależny i problem z głowy.
@RahuCiahu nie inspektora, a kierownika budowy. I przy systemie gospodarczym on nie działa w taki sposób jak opisałeś, ale poza formalnościami pomaga w organizacji. System gospodarczy polega na tym, że sama umawiam poszczególne ekipy i sama szukam najtańszych towarów. Samochodu chyba (!) sobie nie mogę złożyć od zera, ale kompa już tak. Taka budowa na każdym etapie wymaga dużego zaangażowania, ale nawet nie wiedząc nic uczę się i jakoś leci. Oczywiście systemem
@Boczka: Koleżanko zgoogluj sobie czym różni się kierownik budowy od inspektora. Ja nie mowie ze budowa domu to bańka, buduje dom z piwnica (co podwyższa trochę koszty budowy) i planuje właśnie budżet na poziomie 800k ze wszystkim (elewacja, kostka, ogrodzenie). Jak chcesz mieć rekuperacje, podłogówkę wszędzie, instalacje na dobrym poziomie, PV, dobra dachówkę to nie ma szans na zmieszczenie się w 500k pod klucz. I tez nie mam jednego generalnego wykonawcy,
@RahuCiahu Ty mówisz, że się nie da, a moja budowa pokazuje co innego. To że ty nie umiesz, to nie znaczy, że nikt nie umie wybudować solidnego domu tanio. Po prostu się da, a to ty nie dajesz rady. Ale jak się milenialsi lubią kredytować na całe życie... Żeby Cię dupka bardziej zapiekła - mam dogadane ekipy i zakupione materiały do bialego montażu i wykończenia za ok. 320 tys. Dzięki temu kupiłam
@Boczka: Proste, na necie masz ludzi którzy budują domy za 150k, wiec Ty tez sporo przepłacasz. I daruj sobie osobiste wyjazdy, kulturalnie dyskutuje a Ty mnie bezczelnie atakujesz. Widać ze dupa piecze ze innych stać a ty szopę budujesz. Cyk, czarnolisto.
Tak, stać na kredyt XD Faktycznie, STAĆ XD #!$%@? a nie stać. dla Ciebie mam szopę, bo nie wywalam hajsu i umiem nią zarządzać. I naucz się w czarnolisto, bo mnie obserwujesz XD i gdzie tu wymagać rozsądku...
@nowy_wykopowicz: A co to za nowe standardy.

Wszystkie ceny kierowane do klienta końcowego zgodnie z ustawą MUSZĄ BYĆ PODANE BRUTTO.

"Zgodnie z Ustawą o cenach z dnia z dnia 5 lipca 2001 r. cena to "wartość wyrażona w jednostkach pieniężnych, którą kupujący jest obowiązany zapłacić przedsiębiorcy za towar lub usługę; w cenie uwzględnia się podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów sprzedaż towaru (usługi) podlega
@Boczka: chwalenie się na wykopie, że płaci się fachowcom bez faktury to nie najlepszy pomysł

@becvvv: > @becvvv nic takiego nie miało miejsca.

@Boczka: > Ja miałam wyceny ok. 70 tys. za sso z dachem, ale znalazłam kilku kolesi, co zrobili tanio bez faktur


@Boczka: No wcale