Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Cześć zamierzam wybudować dom, myślę o projekcie domu w albicjqch 2 g2 z archonu. Wjazd na działkę mam od poludnia a chciałem założyć fotowoltaike na dachu więc ten projekt jest idealny. W domu potrzebuję mieć jeden pokój/gabinet na parterze i salon z jadalnią mniej więcej w granicach 37m2. Dlatego ten w tym projekcie chce trochę powiększyć ale nie o tym. Martwi mnie takie wielkie okno zwłaszcza że to master bedroom ( ͡° ʖ̯ ͡°), poza tym będą duze straty ciepła w zimę, w lato będzie bardzo duszno w tym pokoju no i wszyscy z ulicy będą mogli mi zajzec do sypialni ( ͡° ʖ̯ ͡°). Macie jakieś ciekawe rozwiązanie tego okna?

#dom #budownictwo #budowadomu #nieruchomosci
Abriam - Cześć zamierzam wybudować dom, myślę o projekcie domu w albicjqch 2 g2 z arc...

źródło: comment_1590784938tQMTrCRtAvs4iioI4xUi7Z.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Abriam: a o oknie weneckim słyszałeś? One way mirror. Są też folie.
straty będą znikome przy aktualnych 3 wastwowych szybach
Klima załatwi sprawę. Możesz także zamontować rolety

zawsze możesz wstawić tam małe okno a resztę zamurowac
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Abriam: ile wychodzi za zbudowanie takiego pod klucz powiedzmy bez wyposażenia ale z jakimś przeciętnym kosztem wyposażenia kuchni i łazienki? Może bez tego fikuśnego i pewnie drogiego okna nad garażem tylko jakieś balkonowe plus balkonik
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@caribbean: wg strony ok 200k stan surowy zamknięty pod klucz jakieś 400 ale da się taniej zwłaszcza teraz. U nich można wejść w zakładkę kosztorys i można zobaczyć jaka cena jest proponowana ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@caribbean: trochę kryzys uderzył zależy też w jakim rejonie kraju budujesz bo inne ceny będą w Łodzi a inne w Gdańsku. Moza poprosić bez problemu to biuro projektowe o darmowy kosztorys/spis materiałów do danego projektu więc można sobie łatwo wyliczyć jaka będzie cena budowy zależy też jakim systemem gospodarczym ( sam częściowo budujesz) czy system zlecony. Gospodarczym wydajesz mniej kasy ale dłużej budowa trwa.
  • Odpowiedz
  • 0
@Abriam Archon ma z 50 wariantów tego samego projektu. Ja buduję dom w zielistkach, gdzie poszczególne projekty mają wobec podstawowego drobne zmiany

@caribbean Stawki na stronie to kwota netto i średnia ze wszystkich województw. Nie oddaje rzeczywistości. Koszty materiałów nie poszły i nie pójdą w dół, bo w czasie hehe bańki nie idą też specjalnie w górę. Największy koszt to robocizna i jest zróżnicowana w regionach bardzo. Ja miałam wyceny
  • Odpowiedz
Mi się zawsze wydawało ze jakiś normalny dom pod klucz to jakieś 800k z robocizna bez działki, a tu piszecie ze 400???
  • Odpowiedz
@Bulkas: Bo tak właśnie jest ze 800k to rozsądna kwota, to co Ci ludzie piszą o 400k to żart, jeżeli ktoś mówi ze SSZ to 200 (w co nie wierze bo w podobnym projekcie za okna i rolety plus drzwi wejsciowe oraz do kotłowni rozsądnej jakości zapłaciłem 80k, a za 120 nie zrobisz SSO) to za 200 musisz zrobić instalacje, tynki, wylewki, schody, malowanie ścian, podłogi, zabudowa kuchni, płytki w
  • Odpowiedz
  • 0
@RahuCiahu bo nie umiesz :) jak oddajesz robotę i czekasz na gotowe to zapłacisz krocie, nawet więcej niż kupując u dewelopera. Dodatkowo nie masz nad niczym kontroli.
  • Odpowiedz