Wpis z mikrobloga

właśnie zdałem sobie sprawę że wydostał mi się z zęba kolejny kawałek tej takiej waty trująco-czyszczącej z kanału zębowego, tym razem go połknąłem (charakterystyczny smak tej trucizny). ciekawe czy to już ostatni i tym razem mam już zupełnie otwarty kanał. oprócz tego i w tym trzonowcu i w kle (dwa kanałowe naraz) nawyłamywało się już sporo ścianek zęba przez te trzy miesiące. no i oczywiście kieł też ma otwarty kanał, chyba bez żadnej waty już.

#zeby #stomatologia #kanalowe #epidemia
  • 13
akurat na bodaj tydzień przed tym jak wszedł stan epidemii to tak wyszło że zaspałem na umówioną wizytę i jak już miałem dzwonić umówić się na kolejną to wszedł koronawirus
w sumie chyba faktycznie muszę zobaczyć czy Pozdent na Czajczej, albo jakakolwiek inna przychodnia, czy już działa. Bo jakiś czas temu jak czytałem to raczej wszędzie internet pisał że nawet pogotowia dentystyczne, tj nocna i świąteczna doraźna, nie działają.
może źle że pominąłem, miałem je zaplombowane ale plomby zerodowały, w kle chyba w 100% a w trzonowcu kawałek mały jeszcze jest, jeśli się nie mylę niczym bolec na środku
@josedra52: są jakieś witryny inetowe gdzie mogę się dowiedzieć co już działa? czy jedyna opcja to wydzwaniać po przychodniach? mam psychologiczny problem z rozmowami telefonicznymi (a także prokrastynacją) :/
@feilermichal: Mi tego nie mów - w ubieglym roku od lutego zabierałem się za telefon i odwagi nabrałem w czerwcu. Trochę żałuję bo pewnie miałbym już wszystko z głowy a trochę tego jeszcze będzie.

Generalnie dentyści już od jakiegoś miesiąca działają - tylko kwestia tych opłat (u mnie na wiosce akurat żadnych nie ma ale są miejsca gdzie i 150 biorą za maseczki, rękawiczki, fartuchy itd).

Pewnie niedługo trochę poluzują i