Wpis z mikrobloga

Daniel Petric - kiedy gra wejdzie za mocno

Rodzice Daniela najpierw zakazali mu zakupu, a następnie nie pozwalali grać w Halo 3. Rodzice twierdzili, że gra jest nieodpowiednia dla wieku Daniela (miał 16 lat), bo #!$%@? ją zbyt duża agresja. Pomimo sprzeciwu rodziców, chłopak po kryjomu kupił grę, a będąc uziemionym w domu (chorował na gronkowca), miał mnóstwo czasu, aby oddać się rozrywce. Po tym, jak rodzice zauważyli, że chłopak gra 18 godzin bez przerwy, ojciec Daniela - Mark, skonfiskował płytę i schował ją w sejfie, zaraz obok swojego pistoletu.

20 października 2007, tydzień po konfiskacie, Daniel użył klucza ojca, i otworzył sejf, zabierając z niego płytę z grą oraz broń. Następnie udał się do pokoju, w którym siedzieli rodzice, podszedł do nich od tyłu, kiedy siedzieli na kanapie i poprosił, żeby zamknęli oczy, bo „ma dla nich niespodziankę”. Następnie zaczął do nich strzelać. Daniel postrzelił ojca w głowę, a matkę w głowę, ręce i klatkę piersiową, zabijając ją na miejscu. Do domu przybyła siostra Daniela wraz ze swoim mężem. Chłopak powiedział, że rodzice się pokłócili, i żeby lepiej nie wchodzili do domu. Następnie wsiadł w samochód i uciekł… razem z Halo 3 na siedzeniu pasażera. Zaraz potem został zatrzymany przez policję.

Obrona utrzymywała, że chłopak ze względu na chorobę (przechodził zarażenie gronkowcem złocistym), nie był w stanie ocenić realnej sytuacji, a przez to, że spędzał z grą mnóstwo czasu, nie wiedział, że śmierć rodziców będzie czymś „permanentnym”. Daniel Petric został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności z możliwością ubiegania się o przedterminowe zwolnienie po 23 latach.

#historiajednejfotografii #ciekawostki #mordercy #kryminalistyka
j_bateman - Daniel Petric - kiedy gra wejdzie za mocno

Rodzice Daniela najpierw za...

źródło: comment_1590755401KLHXelj9Zoli0ioTz7Kxk0.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W wieku 13-14 lat, jeśli dobrze pamiętam w "krwawe gr"y i jakoś nie chodzę i nie morduje ludzi, we wręcz przeciwnie. Nie jestem typem agresora, kocham zwierzęta wszelakiej maści i mam szacunek do ludzi


@Mr_Squno: masz Charlesa Mansona jako awatar, kogo Ty chcesz oszukać xD
  • Odpowiedz
to chyba głównie w Polsce i dalej na wschód Halo jest jakaś marginalną grą. W USA czy na wyspach te gry sprzedają konsole.


@zordziu:
Grałem w Halo, i powiem, że ta gra jest po prostu kiepska, jak większość exclusive na Xboxa.
PlayStation nie jest lepsze, ale miało przynajmniej piękne okami, czy last of us (w którego nie miałem przyjemności zagrać)
  • Odpowiedz
20 października 2007, tydzień po konfiskacie, Daniel użył klucza ojca, i otworzył sejf, zabierając z niego płytę z grą oraz broń. Następnie udał się do pokoju, w którym siedzieli rodzice, podszedł do nich od tyłu, kiedy siedzieli na kanapie i poprosił, żeby zamknęli oczy, bo „ma dla nich niespodziankę”. Następnie zaczął do nich strzelać


@j_bateman: więcej broni! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mr_Squno: a skąd wiesz, że akurat u niego w domu było złe wychowanie i facet ma jakieś upośledzenie? Instytut Danych z Dupy ci te informacje przesłał?
  • Odpowiedz
@LiveDieRepeat:

masz Charlesa Mansona jako awatar, kogo Ty chcesz oszukać xD.


@LiveDieRepeat: A co ma awatar wspólnego? Był dobrym manipulatorem, jak ten twój bush ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czyli według ciebie chodzę i morduje ludzi? Kurde, dobry jestem skoro mnie jeszcze nie złapali ( )
  • Odpowiedz
@Mr_Squno: Akurat argument "ja robię X i nie jetem Y" to tylko dowód anegdotyczny, trzeba by popatrzeć na statystyki, a nie swoje wyizolowane doświadczenia. Ale to tak na boku, bo sądzę, że akurat statystyki też nie potwierdzą zwiększonej agresji wśród graczy. Raczej spodziewałabym się w tym przypadku, że rodzice zauważyli agresywne skłonności syna i błędnie przypisali je grze mając nadzieję, że odcięcie go od niej załatwi sprawę. Gdyby nie to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@j_bateman: a nie byłoby łatwiej po prostu strzelić w głowę, zakopać i zapomnieć o darmozjadzie? Że niby magiczna moc resocjalizacji tu pomoże i będzie przykładnym obywatelem po spędzeniu większej części życia w pierdlu?
  • Odpowiedz
Ta historia pokazuje jedynie, zeby nie zaczepiac zjebów... Jakby #!$%@? osobie, ktora kocha robic na drutach zabrać włóczke i schować ja w sejfie z bronią, historia mogła by wyglądać podobnie. ;p
  • Odpowiedz
  • 1
@j_bateman

Daniel postrzelił ojca w głowę, a matkę w głowę

Ryby, w Morskim Łoku zdechły, a w Carnym Stawie, zdechły.
Tak mi się skojarzyło xD
  • Odpowiedz