Wpis z mikrobloga

Witam, mam problem z ustawieniem gaźnika w skuterze (gaźnik dellorto YSN19). gaźnik nie chce pobierać odpowiedniej ilości paliwa, gdy odłączę wężyk paliwa to w króćcu w gaźniku jest po sam brzeg benzyny. Muszę wziąść strzykawę, napełnić ją powietrzem i wtedy "przepchnąć" to paliwo dalej, wtedy skuter odpala, chwilę pochodzi i gasnie, moja teoria jest taka że zaworek iglicowy blokuje dostęp odpowiedniej ilości paliwa do komory pływakowej, czyli powinienem odpowiednio odgiąć blaszkę pływaka aby zwiększyć poziom paliwa w komorze, czy mam rację? co myślicie jaka może być przyczyna? #motocykle #motomirko #motoryzacja #motorsport #moto
  • 17
@BratProgramisty zawór podciśnieniowy wstawiłem nowy więc jest na pewno sprawny, leci benzyna. jeśli chodzi o benzynę w gaźniku to ona jest bo podczas rozkręcania dosyć jej wyleciało, ale nie wiem jak sprawdzić czy poziom w komorze pływakowej jest odpowiedni
@gooway: to załóż spowrotem gaźnik, odpal silnik, jak zgaśnie to wykręć gaźnik tak żeby się nic nie wylewało. Jak będziesz miał gaźnik na wierzchu to odkręć komorę pływakową (nadal żeby się nie rozlewało) i zobacz ile jest paliwa. Jeśli za mało to możesz spróbować podgiąć języczek od blaszki trzymającej zaworek tak żeby podawał więcej (wątpie, że w tym jest problem). Jeśli w ogóle to ewidentnie nie dochodzi paliwo i trzeba szukać
@gooway: @BratProgramisty: jak jest korek spustowy na dnie komory pływakowej to można go wykręcić i strzykawką zasymulować podciśnienie dla zaworu na baku. Jak paliwo będzie lecieć to znaczy że problem leży w gardzieli gaźnika, najprawdopodobniej w iglicy na przepustnicy, jak nie będzie lecieć trzeba wyregulować zawór iglicowy na pływaku.
@gooway: zacznijmy od początku, jaka jest geneza problemu?

Taki kupiłeś, stało się to po czyszczeniu, stało się nagle czy co?

Poziom paliwa wydaje się spoko.

A iglica na przepustnicy ma regulację?

Jak tak to bym podniósł ją trochę.
@aarahon przywróciłem do życia skuter po 5 latach stania w garażu, ale kojarzę że już 5 lat temu był z tym problem. problem generalnie jest taki że odpala i chwilę pochodzi dopiero jak strzykawką "popchnę" paliwo dalej w gaźniku. wyczyściłem gaźnik i problem jest nadal. iglica ma regulacje, podnieść czyli obniżyć zawleczkę =zwiększyć paliwo na iglicy tak?
@gooway: nie znam konstrukcji tego gaźnika choć podejrzewam pływak z osią a przed osią jest zawór dociskany do góry więc trzeba zrobić tak by zawór był dociskany milimetr przez górnym położeniem pływaka.