Wpis z mikrobloga

Obecnie dodatki grają dużą rolę w piwowarstwie. Większość kraftowych piw ma w swoim składzie więcej, niż tylko wodę, słód i chmiel. Jak to w życiu bywa, opinie są różne. Każdy ma własne preferencja smakowe, ja spisałem listę moich lekko znienawidzonych dodatków i postanowiłem się nią podzielić.

https://piwneopinie.pl/4-dodatki-piwne-ktorych-nienawidze/

#craftbeer #piwo #piwneopinie
Pobierz dakcts - Obecnie dodatki grają dużą rolę w piwowarstwie. Większość kraftowych piw ma ...
źródło: comment_1590643611cSE3ukP9SoFdi3i0P3lBNK.jpg
  • 18
@dakcts: Szanuję za szkalowanie tonki. To się nie nadaje do niczego. Piłem jedno, jedyne piwo, którego tonka nie zdominowała i było smaczne. Nie polskie i bardzo drogie. Tak że tego. Lepiej unikać.
@dakcts: z miodem ciężko coś sensownego zrobić, ale to kwestia jakiejś przemyślanej koncepcji. Kormoran can - Orkiszowe z miodem było przyzwoite, a 1na100 z miodem i pigwą jest dobre. O ile jest to problematyczne, aby zachować jakiś smak, tak już ten gryczany jest na tyle mocny i charakterystyczny, że na pewno da się go jakoś ograć. Widziałbym tu braggota w stylu brut IPA albo kwaśną wędzonkę z owocami. No ale tu
@jamtojest: @HansLanda88: @dakcts: @pestis: @gieneq: Polecam spróbować np amerykańskich piw czy duńskich z tymi dodatkami. Zbrodnią nie jest sam dodatek tylko polski kraft który uważa, że wszystkiego musi być więcej, mocniej, bardziej bo wtedy będą lepsi od konkurencji. I to widać po twoich spostrzeżeniach. Wszystkie te dodatki jeśli są stosowane w minimalnej ilości (zwłaszcza tonka i marakuja) są bardzo fajne. Problem nie jest sam dodatek ale piwowar
@HansLanda88: Owszem ale ja podobnie jak Rafał Kowalczyk uważam, że jest to jednak choroba wieku dziecięcego i z czasem to zacznie przemijać i wszystko się uspokoi i pójdzie właśnie w zbalansowanie i specjalizację browarów. Mam tylko nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej bo szczerze mówiąc mimo, że jestem miłośnikiem polskiego kraftu i wiem, że jest jeden z lepszych na świecie to myślę, że przez takie myślenie właśnie "więcej, mocniej, bardziej" i