Wpis z mikrobloga

✅ Zobacz jak zautomatyzować swoją pracę z wykorzystaniem narzędzia Jenkins!

Od podstaw pokazuje jak skonfigurować system Continuous Delivery, który pobiera kod ze wskazanego repozytorium, kompiluje go, uruchamia testy, a następnie wdraża aplikacje (w tym przypadku Spring Boot ) na server Heroku

Link do całego odcinka: https://youtu.be/H8gCKTBQASQ


#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #java #backend #admin #technologia #informatyk #ciekawostki #jvm #byczazagroda #framework #frontend #soap #rest #spring #heroku #ci #cd #jenkins
SoftBull - ✅ Zobacz jak zautomatyzować swoją pracę z wykorzystaniem narzędzia Jenkins...
  • 9
@SoftBull: strasznie liźnięty ten temat w w drugim artykule.

Ani słowa o Jenkins DSL i horrorze używania tego, chyba że jesteś na poziomie klikania w wyjątkowo kiepski interfejs Jenkinsa. Nic na temat koszmarnego Groovy, tragicznej integracji z VCS, braku jakiejkolwiek logiki do obsługi deploymentów, ciągle dziurawych wtyczek, dziwnej obsługi secretów.

Bierzcie cokolwiek innego jak nie chcecie marnować nerwów i życia( ͡ ͜ʖ ͡)
@Djelon: Pewnie tyle ilu developerów tyle wizji i każdemu co innego będzie przeszkadzało. Ale chętnie przeczytam Twoją listę z opisami wszystkich niedogodności Jenkinsa. Więc czekam na wpis od Ciebie! :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Djelon: co jest nie tak z job DSL? A groovy? To Java przecież, słaba integracja z vcs? Jeśli korzystasz z clear case to tak, obsługa deploymentow działa tak dobrze jak ja napiszesz, dziurawe wtyczki? Zaplac Hashiemu to Ci napiszą taki plugin jaki chcesz, dziwna obsługa secretow? Jeden plugin Credentials i po sprawie? Nie czepiam się i szanuje Twoje zdanie, ale Jenkins to tylko narzędzie, działa tak jak nim operujesz, są Travisy,
@opozot: napisałeś jak rozwiązać coś co w innych narzędziach jest od ręki. Zanim doprowadzisz Jenkinsa do działania to zmarnujesz dwa miesiące a i tak co chwilę będziesz walił głową w ścianę.

A używając jakieś Circle CI czy Gitlab CI nawet nie pomyślisz o często bezsensownych problemach jakie występują w Jenkinsie.
@Djelon: Jak zrobiłem kurs o CircleCi to dużo osób mówiło mi "Czemu nie zrobisz na temat najpopularniejszego CI/CD jakims jest Jenkins?". Kiedy zrobiłem materiał o Jenkinsie to słyszę, że Jenkins jest nienajlepszy i lepiej pójść w CircleCI :D
W każdym razie jeśli ktoś preferuje CircleCi to zapraszam na kurs:
https://www.youtube.com/watch?v=Ria4mj8XCt8&list=PLUtcRmGoaP25uMppQouFXWLcj3KXTuZWu
A osobiście uważam, że każde rozwiązanie ma swoje wady zalety, większe i mniejsze, kwestia tego czy potrafimy sobie z nimi radzić.