Wpis z mikrobloga

Po drugie zaś - przytocz mi może badania pokazujące ile procent dorosłych kobiet pracuje


@KatpissNeverclean:

To akurat łatwo znaleźć. Pracuje 66% kobiet w wieku 20-64 lat. https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rynek-pracy-w-polsce-34-proc-kobiet,18,0,2400274.html

Kobiety studiujące nie są wliczane jako nieaktywne zawodowo.

No wiesz, prawda jest taka, że jednak większość kobiet pracuje i zarabia pieniądze (wyjątki zdarzają się wśród obu płci).


@janeeyrie: 1/3 to nie są wyjątki, tylko mniej popularna reguła.

Natomiast jest nadal mnóstwo facetów, którzy
S.....i - > Po drugie zaś - przytocz mi może badania pokazujące ile procent dorosłych...

źródło: comment_1590601446XcjyfOlFw1NUjQyBSceO7a.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: No siedzą na dupach, doją alimenty, mopsy. Kiedyś od czasu do czasu poszły jeszcze na truskawki trochę drobić, a teraz przez 500+ to już szlachta nie pracuje. Wiadomo, że tylko jakaś część, no ale generalnie spora :)
  • Odpowiedz
Chłopców trzeba uczyć wszystkiego. Dziewczynek, to już nie. One nie muszą niczego umieć.


@Xtreme2007: Zabawne jest to jak redpillowcy i feministki mają bardzo podobne postulaty a jednocześnie się nawzajem nienawidzą XD.
Ten cytat mógłby równie dobrze pochodzić od jakiejś feministki, która walczy z tym że dziewczynki nie dostają edukacji. W sumie gdyby nie tagi, to ten post można by opublikować na facebooku codziennika feministycznego :)

Może kiedyś zrozumiecie że walczycie z
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: szczerze mówiąc to było to trochę denerwujące, że wszystkiego musiałem uczyć się sam, bo wiecie, chłopaka to nie uczy się sprzątać ani gotować, a siostry kurs gotowania od mamy dostały.
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: gdzie w tym obrazku założenie, że dziewczynek nie trzeba niczego uczyć? xD wiele facetów oczekuje już na starcie, że to kobieta naturalną drogą rzeczy będzie im sprzątać i gotować, więc oczywistym jest, że trzeba chłopców - oraz dziewczynki też - uczyć podstawowych obowiązków domowych. Tak samo dziewczynki - oraz chłopców - trzeba uczyć zarabiać na siebie. Może po prostu zgódźmy się, że ogarnięty dorosły człowiek, niezależnie od płci, potrafi się
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: no to, co załączyłeś, to akurat niezły rak. Wiesz, ja nie zaprzeczam, że po fejsie krąży wiele takich obrazków wpasowujących się w kanon, o jakim mówisz. Tylko w tym z twojego wpisu akurat nie widzę założenia, że jedynie syn, a nie córka, mają się tego uczyć - raczej odniesienie do tego, że wiele mężczyzn nie ogarnia obowiązków domowych, bo się ich - w przeciwieństwie do dziewczynek - tego nie uczy.
  • Odpowiedz
@KatpissNeverclean: ok, ale przytaczanie samego faktu pracy jest trochę nie fair. Co z tego że większość pracuje skoro ogromna część tych kobiet pracuje w jakichś gówno-robotach i od faceta oczekuje żeby zarabiał kilka razy tyle? Wtedy teoria opa sie zgadza, to są poszukiwaczki betabankomatów i wcale nie wiem, czy jest ich rzeczywiście mniej niż facetów którzy nie potrafią prać i sprzątać xD
  • Odpowiedz