Wpis z mikrobloga

@westsider: Hahaha, niech giną. Rynek zweryfikuje takie działania i za jakiś czas ceny zostaną dopasowane do realiów.
Co mnie jako klienta obchodzi że Ukraińcy wyjechali? Niech deweloperzy kierują swoje roszczenia do rządu, który nie ogłosił stanu klęski ani stanu wyjątkowego żeby mogli ubiegać się o odszkodowania.
  • Odpowiedz
@mookie: Dokladnie. Zauważylem wrecz odwrotny trend - deweloperzy wrzucaja znizki na poziomie 8-10% od ceny wyjsciowej (ktora i tak pewnie jest zawyzona) z automatu. Teraz tylko pytanie ile jeszcze uda się cenie spasc, a nam jako klientom utargowac :)
  • Odpowiedz
@westsider: Ja w styczniu szukałem mieszkania od developera. Oddzwonili i powiedzieli, że jakoś 9k za metr to powiedziałem, że nie bardzo xD

W lutym po miesiącu znowu dzwonili czy się jednak zdecydowałem. "Ale o co chodzi jakaś obniżka ceny jest?" zapytałem. "Nie proszę Pana, ma pan teraz ostatnią szansę na zakup w tej cenie, od marca podnosimy ceny bo wszystko się wyprzedaje na pniu", "Aha, no to niestety nie jestem
  • Odpowiedz
@Wychwalany: Co ty, nawet nie bede z nimi gadal. Od razu odrzucilismy te osiedle, glownie ze wzgledu na lokalizacje i dojazd do pracy. Typki do nas napisali, bo podalismy im maila podczas targow nieruchomosci, a w rzeczywistosci nigdy nawet nie bylismy obejrzec tej inwestycji.
  • Odpowiedz
@Tommy__: Prawie to samo u mnie :D Kilka mieszkan, ktore zobaczylem mialo tak absurdalne ceny, ze po spotkaniach sie nie zdecydowalem. Ostatnio dostaje sporo ciekawych ofert. Ogolnie to bym mogl powklejac inne ciekawe skriny z tlumaczeniami dewow :) Jednymz takich kwiatkow bylo miejsce pojstojowe na osiedlu 8km od centrum. Samo miejsce oczywiscie drogie i obowiazkowe, a tlumaczenie dewelopera "kondycja dewelopera oraz sytuacja na rynku mieszkaniowym wskazuje na to, ze mieszkania
  • Odpowiedz
My kiedys dostaliśmy zniżkę 400zl/m2 za przyjście na dni otwarte i zakup mieszkania w ciągu 2tyg. Sprzedawca nas zniechęcił postawą w trakcie opiniowania umowy i zrezygnowaliśmy po kilku dniach. Za jakiś czas to jednak przedłużali promocje tylko dla nas... Standardowo napędzanie klienta.
  • Odpowiedz
@zlyfutrzak: Jasne, tak samo jak przenoszenie promocji. Wielu deweloperow wystawia oferty typu "tylko 5 mieszkan w super cenie" a potem jak przychodzi co do czego, to sie okazuje, ze promocje mozna przeniesc na dowolny lokal w calym budynku albo osiedlu.
  • Odpowiedz
@westsider: @Tommy__: Ja dalej jestem ciekawy ile realnie spadną te ceny za jakiś czas. Narazie to tylko widać delikatne korekty ale pytanie czy #!$%@? z hukiem (przez jeszcze inne czynniki) czy jednak zejdzie tylko trochę.

Co do miejsc garażowych. Zależy od osiedla i od tego co w okolicy. Ja kupiłem w przecenie z 35 do 20 tysięcy na Gwiaździstej i uważam, że to całkiem spoko opcja. Natomiast jak
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Wlasnie, na Jagodnie (gdzie tez szukam) jest duza rozbieznosc. Niektore oferty sa w miare spoko i mozna zlapac miejsce za 15-20 tys, a w niektorych inwestycjach sa nawet i po 30 tys (co moim zdaniem jest absurdalne).

Co do samych spadkow, korekta juz jest, realne porownanie (nawet bylo na wykopie) pokazuje juz spadki cen ok 2-3% w stosunku do marca/kwietnia. Z drugiej strony deweloperzy sie nachapali przez ostatnie 10
  • Odpowiedz
@westsider: Lubie poczytać jak ktoś ma podobne moim zdaniem realne poglądy. Wiesz nie wszędzie koszty tego terenu były tak duże, żeby od razu twierdzić, że to jest OGROMNY koszt. Pewnie w niektórych miejscach spadek może być i większy niż te 10 % ale to będą naprawdę pojedyncze i bardzo specyficzne inwestycje.

Co do miejsc parkingowych to chyba hit to było 45 k za podwójne miejsce na Jagodnie. Znam też agenta
  • Odpowiedz
Lubie poczytać jak ktoś ma podobne moim zdaniem realne poglądy. Wiesz nie wszędzie koszty tego terenu były tak duże, żeby od razu twierdzić, że to jest OGROMNY koszt. Pewnie w niektórych miejscach spadek może być i większy niż te 10 % ale to będą naprawdę pojedyncze i bardzo specyficzne inwestycje.


@Darth_Gohan: koszty terenu w top 7 największych polskich miast pod zabudowę wielorodzinną wahają się do 500 zł/m2 w Łodzi do
  • Odpowiedz
@westsider: Znajomy jak kupował mieszkanie z Dombudu to na podpisaniu umowy się dowiedział że podnieśli mu cenę o 5%, kiedy już wszytko było wcześniej dogadane, więc nic mnie nie dziwi w przypadku developerów.
  • Odpowiedz
@SzitpostForReal: Ogolnie licze na spadki, bo tak jak mowisz, jest z czego zejsc. Tylko ile trzeba bedzie czekac, a z drugiej strony nikt z nas nie jest w stanie wyczuc najwiekszego dolka przed wzrostami (ktore predzej czy pozniej nastapia). Wierze w to, ze moze cos w tym roku uda mi sie upolowac :)
  • Odpowiedz