Wpis z mikrobloga

@doomer-2020: Wykonawstwo i projektowanie to dwa zupełnie różne światy - robisz na nie osobne uprawnienia. I nie ma tu nic do potrafienia - w jakiś szczegółowych rozwiązaniach, dobrego projektanta na budowie zagnie pierwszy lepszy majster, tak jak w projektowaniu kierownika budowy z 20 letnim stażem zagnie pierwszy lepszy projektant. Kwestia obycia się z tematem, bo mimo tego że jest to przelanie papieru w rzeczywistość, to zakresy wiedzy jest zupełnie inne.
I
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Thermao: @doomer-2020:

Może zabrzmię pretensjonalnie, ale dużo zależy gdzie projektujesz, co i w jakim celu.

W Polsce o płacy projektanta z szacunku dla Mirków nie będę się wypowiadał. Jak teraz myślę o tym, że straciłem tyle lat zanim wyjechałem to aż sobie pluję w brodę.
@unfolding: W każdej branzy jak jesteś koksem to dużo zarobisz, ale żeby w budownictwie miec te 15K musisz sie #!$%@? 20 lat po 10h dziennie, zrobić uprawnienia i miec ogromna odpowiezialnosc. U mnie na studiach mowili o mitycznych inzynierach rok po studiach mieli na budowie 10 k xD Najlepszy ziomek, którego znam ode mnie z roku ma 8k ale zapeirdala 1.5 etatu i czesc jeszcze dostaje pod stołem
@konklawe: aż mi się testo przypomniał

Ale pytam się chłopaki: "Nie tęsknicie #!$%@? do tego pięknego zawodu, do tych pięknych polskich budowlańców, do tych kierowników z klasą.". Oni mówią: "#!$%@? KONKLAWE do jakich kierowników z klasą? Przecież to są #!$%@? zwykłe śmiecie i brudasy #!$%@?. Chodzą w chińskich majtkach, śmierdzą, mają zaniedbane już nawet... nawet nie zęby i nie... nie buzie tylko oni mają japy, mają mordę te #!$%@? polaki.". Tak
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@konklawe: Pracuję w tej branży od 2007 roku, więc nie wiem co próbujesz mi uświadomić. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Znałem ludzi, którzy na stanowisku majstra zarabiali 8k netto, znałem inżyniera budowy, który był tak ogarnięty, że zarabiał więcej od kierowników robót w tej samej firmie. Zresztą sam też będąc zwykłym specjalistą lata temu zarabiałem więcej od kierowników robót, którzy zapieprzali po budowach w soboty i czasem niedziele,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@konklawe:

Jestem projektantem instalacji tryskaczowych w UK. Mógłbym sobie zrobić chartered, ale w mojej branży to jest nic nie warte. Z drugiej strony jest to dużo łatwiejsze niż uprawnienia w PL. Chartered status z UK byłby ważny też w AU/NZ.

Miałem oferty z AU/NZ, I szczerze to, dupy nie urywało, a biorąc pod uwagę ceny najmu to już w ogóle.

W Stanach biorąc pod uwagę ubezpieczenie zdrowotne też było "nie za