Wpis z mikrobloga

Odkąd odkryłem szynkowar, sklepowe wędliny poszły w odstawkę ( ʖ̯)

Na zdjęciu schab peklowany z majerankiem i czosnkiem niedźwiedzim. Mięso wyszło soczyste i smaczne, polecam każdemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gotujzwykopem #jedzzwykopem #bojowkawedliniarska #szynkowar #chwalesie #kuchcikmorski
Tryggvason - Odkąd odkryłem szynkowar, sklepowe wędliny poszły w odstawkę 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ

...

źródło: comment_1590568464x59RrcuDyH9UtratHpUc5u.jpg

Pobierz
  • 34
@fenis: na około 1 kg schabu poszło:

2 łyżki stołowe peklosoli
2 łyżki stołowe majeranku
łyżeczka pieprzu kolorowego
łyżka stołowa czosnku niedźwiedziego
łyżeczka chilli
2 ząbki czosnku

Całość wymieszalem, oczyszczony schab dokładnie natarłem przyprawami i wsadziłem w woreczek od szynkowaru. Następnie mięso umieściłem w szybkowarze, woreczek dokladnie zakręciłem i zamknąłem całość. Szynkowar poszedł na noc do lodówki. Rano parzyłem schab 2 godziny w 85st. Schladzalem cały dzień i wieczorem degustacja. Następnym
@Tryggvason: ważne jest to, żeby od razu nie grzać wody do wymaganej temperatury, tylko stopniowo ją nagrzewać. Nie patrzeć na czas, a na temperaturę w środku mięsa. Ja cały czas się sugerowałem stopniami podanymi na termometrze tarczowym, gdzie faktycznie wieprzowina miała być parzona do 85 stopni. Dziś będę robił mielonkę z piersi z kurczaka, jutro podam efekty jak wyjdzie zgodnie z ich tabelą.
@krzysssi33k: Ostatnio zrobiłem karkówkę i chyba zbyt długo parzyłem bo wyszła za sucha bo czekałem aż osiągnie temp wewnątrz miesa dla wieprzowiny podanej na termometrze (85st). Widze, ze temp, które wkleiłeś z tej grupy są niższe, będę testował dalej :)