Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czemu w związku z ślubami daje się przestępstwo kobietom do dysmózgii i jeszcze się im przyklaskuje?

Byłam osobą towarzyszącą, zaproszenie od strony rodziny pana młodego. Był ślub mimo pandemii jeszcze w momencie największych obostrzeń.
Przed ślubem każdy:
- współczuje tej dziewczynie, suknia, chciała się pokazać i w takim mniejszym gronie to nie będzie to samo, nawet jeśli później zrobią wesele
- a jak panna młoda? Pewnie załamana
- a jak pani młoda ogarnie makijaż i fryzjera?
- a co z panienskim?

NIKT NIE MYŚLAŁ O TYM JAK PAN MŁODY SIĘ CZUJE W OBECNEJ SYTUACJI, nawet jego rodzina. Po prostu ślub = dzień panny młodej, nie PARY.

Mniejsza o to. Przyszedł i ślub, para młoda piękna, to co mogli sobie pozałatwiali do domu po znajomości aby ułożyć włosy i takie tam.

Ale oczekiwanie wobec gości, panny młodej która myślałam, ze jest pogodzona z sytuacja, chocby dlatego że z 200 osob zeszli na niecałe 50 - wszyscy mają być bez maseczek, bo "nie może Być tak, ze wszyscy będą mieli maseczki na zdjęciach".

Dla mnie spoko, ale są ludzie starsi, którzy w tych maseczkach widzą swoje bezpieczeństwo.
I przyklask wszystkich: ma racje, to jej dzień, jakby to wyglądało?

Inny przykład siostra zarabiająca 2,5-3 na rękę niecałe pół roku, do ślubu na utrzymaniu rodziców.
5 makijaży próbnych, 10 fryzur próbnych, Sukienka za 8k, im bliżej wesela tym dokładanie barmanów, fotobudek, napisów love (1,5k/10h), samochód na trase dom-kościół (1,5h 2k), dekorator baloników na płot (1,5k),
Pan młody zarabiający jeszcze mniej - rodzice się na wszystko zrzucali.
Gul mi skacze od takiego podejścia.

Jeszcze przed ślubem gadanie pieknie założenia rodziny, idealizacja małżeństwa, gadanie o dzieciach, a teraz lvl 28 i złość jak ktoś pytanIe wspomniane dzieci "bo karierye jej to popsuje" (to samo korpo, moze juz 4k)

A ja... uchodze w rodzinie za osobe o braku logiki bo nie chce UoP, mieszkania na kredyt i mieszkam z facetem na "kocia lape"
#sluby #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ece19dab940832ef250eb18
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: Rodziny to nakręcają a zwłaszcza rodzice według mnie.
U mnie jest parcie od całej rodziny na maxa z dwóch stron wiec jak będę żył przez kolejne 2-3 lata jak szczur to nazbieram na ta #!$%@? jednodniowo imprezę xd
@AnonimoweMirkoWyznania: Czemu nikt nie pytal sie, jak sie czuje pan mlody? Pewnie dlatego, ze statystycznie rzecz biorac mezczyzni maja wywalone na wesele, a to kobiety czesciej ekscytuja sie sukienkami, kwiatami, dekoracjami i chca sie czuc jak ksiezniczki.

Pozostale kwestie sa dla mnie kompletnie niezrozumiale. Nie rozumiem, jak mozna zyc ponad stan i wydawac tyle pieniedze na cos, co nie jest potrzebne. Ludzie potrafia brac kredyty, zeby miec duze wesele na bogato