Wpis z mikrobloga

Sprawdźmy jak mirki tutaj doświadczone są - chce stawiać projekcik, zależy mi żeby nie grzebać dużo w devopsowych rzeczach i samo sie to skalowało. Pytanie głównie chodzi o backend bo front sobie ogarne, zastanawiam sie nad:
1. Amplify


2. Firebase


3. AWS Lambda + node z graphql + baza (+prisma?)


4. Wasze propozycje?

#programowanie #informatyka #aws #firebase #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 8
2. Firebase

Spoko, ale przywiązuje sie do nich, i nie wiem jak ze skalowalnością tu będzie


@FreakyYak: to jest chyba najbardziej skalowalne narzędzie możliwe na rynku, bo infrastrukturę dostarcza Ci Google. Google wykupiło Firebase dawno temu. Kiedyś odpalili na Firebase gierkę dostępną na stronie głównej Google, możesz domyślić się jaki to ruch dla niej wygenerowało. Chodziła bez problemu.

No i jest super proste, skoro taki idiota techniczny jak ja sobie z
@thexDguy zaraz pelno jeleni zleci sie doradzac za free. Kuce z it to najwieksi idioci wśród wszystkich grup zawodowych. Jeszcze nie widzialem zeby np mechanicy czy prawnicy tak lecieli rozdawac swoja wiedze za darmo
@azz5: @thexDguy: ale wy młoty jesteście xD Powodzenia w robocie, podejdzie ziomek spytac o opinie co polecacie a wy ze ma zaplacic, nie chcesz polecic, to siedź cicho dzbanie i tyle - nikt cie nie prosi, a tylko syf w watku robisz. Nauczcie sie dzielic wiedzą jeśli chcecie zarabiać na prawdę dobrą kase, ale wtedy wam też nie powinno na tej kasie tak zależeć ( ͡° ͜ʖ ͡
@11_01_010_1010_00_10: Dzięki, kumpel też pracuje na tym i mega zadowolony, tylko właśnie mówił że płatności mogą być duże - w zasadzie nie potrzebuje żadnego real-time, całość apki będzie sie opierała na tym że user ma tylko swoje encje, nie widzi nic od innych userów (powiedzmy że ma swoją bazę) + operuje na prostych CRUDach.
@FreakyYak bo są fajne jak potrzebujesz coś załatać w AWS lub zrobić jakiś dodatek do prosściutkiej strony. Jak próbujesz zrobić coś bardziej skomplikowanego to trudno to opanować. No i jak zaczynasz poważniej korzystać to się okazuje że lambda jest 3 razy droższa niż ec2 on demand.