Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki w jaki inny sposób niż studia można zdać/uzyskać zwolnienia z większości egzaminów ACCA?

Bo dopiero teraz zauważyłem, że jestem chyba w "duupie", bo wybieram się na studia zaoczne - albo UEK albo UE w Katowicach (jeszcze nie wiem, bo czekam na odpowiedź z paru firm i gdzie dostanę lepszą ofertę tam się wyprowadzam). I zauważyłem, że ani jedna ani druga uczelnia nie umożliwia studentom zaocznym zwolnienia z egzaminów ACCA, tylko dziennym.

chcę iść w kierunku Audytu, czy ACCA będzie dobrym 'papierkiem' czy lepiej na coś innego się nastawić?

Miał ktoś podobny problem?

#finanse #acca #korpo #studbaza #studia #ksiegowosc #zielonka pyta #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ecd1905b940832ef250e9ab
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 29
@AnonimoweMirkoWyznania: Np. na UEK w Krk są studia podyplomowe bodajże roczne i masz zwolnienie z 9 egzaminów. Inna opcja to tytuł Biegłego Rewidenta. A tak poza tym zastanów się póki jeszcze nie zacząłeś czy chcesz sie w to pakować. To niewdzięczna branża, wynagrodzenie jest mocno nieadekwatne do ilości przepracowanych godzin (zadaniowy czas pracy) i stresu.
@AnonimoweMirkoWyznania:

Po zaocznych studiach dostaniesz zwolnienia z 4 pierwszych egzaminów. Możesz potem iść na studia podyplomowe, lub uczyć się samemu. Nie słuchaj ludzi, którzy mówią, że niewdzięczna branża - jest wdzięczna i dobrze się zarabia, szczególnie z tym papierem. Jestem członkiem ACCA, pracuje jako kontroler finansowy, zarabiam powyżej mediany, którą publikuje ACCA Polska, na temat zarobków członków.

Jeśli możesz idź na zaoczne i zdobywaj doświadczenie zawodowe - to zaprocentuje. Jestem po
@excelfinance: Pisałeś „niewdzięczna branża” i w kontekście samego robienia ACCA - żeby się zastanowił czy to chce robić. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go zrobił i jak mu nie będzie audyt pasować, to zmieni branże. Nie będzie mieć problemu ze zmiana firmy. Podchodź holistycznie do zagadnienia plis.
@excelfinance: Nie podchodzisz
Cytat z Ciebie

A tak poza tym zastanów się póki jeszcze nie zacząłeś czy chcesz sie w to pakować.


To bezpośrednio wskazuje, że próbujesz gościa odwieść od robienia ACCA. Jak już kolega @bartez_94: napisał ACCA to nie tylko audyt i nic nie stoi na przeszkodzie, aby OP robił ACCA i potem sobie wybrał działkę, w której wyląduje. Jest na początku drogi, nabędzie doświadczenia i wybierze coś co
@Rupertciak: w pełni się zgadzam, ja mam 9 poziomów, może uda mi się lecieć dalej, ale to jak zbiorę więcej doświadczenia bo są po prostu zbyt odległe od tego co obecnie robię i po prostu zajmujące dużo czasu. Do audytu nawet nie mam zamiaru podejść tylko na rolę kontrolera finansowego mnie ciągnie :P
@Rupertciak: Drugi raz pisze że chodziło mi o audyt a nie o ACCa ;) dzieki za szczegółową analizę mojego posta pisanego na szybko oglądając mecz ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie mówisz niczego odkrywczego, sam już kończę aplikacje na BR więc po prostu pisałem z doswiadczenia na temat audytu nie zaglębiając się w alternatywy jakimi jest praca w wewnętrznych dzialach finansowych (sam to robię, a aplikację BR na
@excelfinance: > Drugi raz pisze że chodziło mi o audyt a nie o ACCa ;) dzieki za szczegółową analizę mojego posta pisanego na szybko oglądając mecz ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie mówisz niczego odkrywczego, sam już kończę aplikacje na BR więc po prostu pisałem z doswiadczenia na temat audytu nie zaglębiając się w alternatywy jakimi jest praca w wewnętrznych dzialach finansowych (sam to robię, a aplikację BR
@bartez_94:

Dla mnie financial management to takie połączenie matmy finansowej, zarządzania strategicznego, finansów przedsiębiorstw, analizy finansowej - taka zbieranina. Chyba najbardziej negatywnie przeze mnie oceniane przedmioty na ACCA