Wpis z mikrobloga

Zgubiłem dzisiaj dowód, paszportu, ani prawka nie posiadam. Jak temu zaradzić, czy jest jakaś możliwość rozwiązania tej sytuacji i dopuszczenia mnie do pisania w 1 terminie, jak nie wyrobię dowodu ponownie na czas ?
#matura
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FiranMercury: w sensie, nie jestem pewien, ale możesz spróbować. Posługiwałem się zaświadczeniem w kilku sprawach urzędowych. Nie wiem jaką dokładnie ma ono moc. Mówię o dokumencie który można uzyskać w czasie po zgłoszeniu potrzeby wyrobienia nowego dowodu osobistego.
  • Odpowiedz
@Krystianek2k01: Właśnie ogólnie termin wyrobienia jest do 30 dni, sam swój miałem kiedyś po 3 tygodniach i to mnie ciekawi czy jest jakaś możliwość przyspieszenia procedury wyrobienia go w wyjątkowych przypadkach takich jak mój czy trzeba liczyć na to, że nie ma teraz sezonu na zmienianie dowodu i wyrabiają ich w tym okresie stosunkowo mało
  • Odpowiedz
@trytrytryt: imo jutro załatwiłbym sprawę i modliłbym się żeby jakoś się udało, ewentualnie legitymacja (tego nie wiem czy można) a jak też nie masz to szybko do szkoły i wyrabianie na wariata, do końca września szkoła powinna ci takie coś zapewnić nawet jeśli skończyłeś szkołę
  • Odpowiedz
@Krystianek2k01: Właśnie legitymacja z tego co wiem nie zalicza się do dokumentu tożsamości, a matura to egzamin państwowy, więc odpada i jestem ciekaw jak zareaguje szkoła na mój problem. Mam nadzieję, że w urzędzie się z tym szybko uwikłają, a jak nie to w lipcu napiszę, ale wolałbym teraz, żeby mieć już to z głowy
  • Odpowiedz
@trytrytryt: Na Polsacie podobno ktoś z ministerstwa powiedział że jeśli wyniki dalej będą na poziomie >300-400 to przeniosą egzaminy na lipiec, Piontkowski wcześniej w Jedynce Polskiego Radia mówił natomiast że wszystko normalnie się będzie odbywać, sami nie wiedzą co robią i rzucają sprzeczne info, mam nadzieje że szef CKE w tym tygodniu wyjdzie i wszystko zostanie ustalone w końcu bo MEN ma #!$%@? do gadania jeśli chodzi o wyrażenie zgody na
  • Odpowiedz