Wpis z mikrobloga

Hej mirki. Chcę kupić mieszkanie w Poznaniu:
- 3 pokojowe 55-60m2. Najprawdopodobniej będzie to salon z kuchnią, gabinet do pracy zdalnej i sypialnia
- max 450k (wkład własny 130k, reszta kredyt)
- lokalizacja nie jest jakaś super ważna, bo pracuję zdalnie. Tramwaj pieszo 5-10 minut to niestety must have.

Na mapce pozaznaczałem to co mniej więcej mnie interesuje (można klikać w czarne kwadraciki to pokazuje się konkretna inwestycja):
https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1N2i6fsy608G_JWyTEcD8lmCBoGveDMOG

Moje przemyślenia:
- Grunwald, Górczyn, Chartowo, Naramowice, Podolany to mam wrażenie jakiś 3 świat. Chyba nigdy tam nie byłem i przeraża mnie trochę wizja takiej odległości od centrum, mimo, że mało się poruszam.

- Na Wildzie tylko 3 inwestycje, z czego 1 to kawalerki, a 2 bardzo drogie (ale fajne).

- O Łazarzu słyszałem sporo złego, ale w sumie nie wiem ile to prawdy. Niby syf tam jest,

- Łacinę ludzie na wykopie mi odradzali, bo wszystko tam idzie pod zagospodarowanie terenu, przez co będzie straszny tłok. Te mieszkanka koło malty natomiast bardzo mi się podobają. Zawsze tam było cicho, czysto i jakoś tak nowocześnie.

- Starołęka w sumie spoko. Rozważam "Atal - Starołęka" i "Murapol - Nowe Miasto"

- Na Ratajach nic nie ma. Dopiero na Żegrzu, ale też nie wiem co o nim myśleć

- Nie wiem co myśleć o Winiarach, Piątkowie i Winogradach. Spoko tam jest?

- Zawady to mi się kojarzą z Ukrainą. Jakoś strasznie brzydko tam jest. No i nie wiem jak z tym pociągiem, czy nie napierdziela klaksonem.

Na 90% wybiorę coś na Jeżycach. Wolałbym Wildę, no ale cena :C. Powinienem według was rozważyć coś jeszcze?

#poznan #nieruchomosci #budujzwykopem #budowadomu #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie
  • 31
  • Odpowiedz
@becvvv: Winogrady to super dzielnica, mieszkałam przy Parku Czarneckiego, polecam. Starołęka trochę #!$%@? i brzydko, ale Warta i bimba pod ręką. Jeżyce to smog i mało zieleni, mieszkałam i średnio mi się podobalo. Zawady to slums.
  • Odpowiedz
@becvvv: Z tego co wymieniłeś to poleciłbym Ci Winiary, albo Winogrady, są to raczej spokojne dzielnice.

Zdecydowanie odradzam Zawady- patola i slums konkretny.
Tak jak ktoś wcześniej napisał, o Starołęce, że to zadupie i też bym olał na Twoim miejscu.

Jeśli chodzi o Żegrze to znam to osiedle, mam tam babcię. Jako miejsce nawet niezłe, ale opanowane osiedle przez studentów, więc bywa różnie... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@becvvv od 5 lat na piatkowie i winogradach i bardzo polecam, ostatnio widziałem, ze znajoma która pracuje w otodom wrzuciła ranking dzielnic pod względem bezpieczeństwa i Piątkowo wygrywa. Szybki Tramwaj pod nosem, dużo terenów zielonych i dużo sklepów
  • Odpowiedz
@becvvv:
- Naramowice z pewnością zyskają sporo na właśnie rozpoczynającej się budowie tramwaju (tzn zyskają, jak już tramwaj będzie oczywiście :P). Dla mnie jednak póki co jest tam zbyt duży chaos i brak tam poczucia, że przebywa się w mieście.
- Grunwald w wielu miejscach bardzo dynamicznie się zmienia. w ostatnich latach mieszkaniówka rośnie w okolicach stadionu jak grzyby po deszczu. I to zarówno na "Marcelinie" jak i na Junikowie. Można
  • Odpowiedz
@becvvv piątkowo polecam, na opieńskiego buduja właśnie nowy blok, zaraz obok las z rezerwatem żurawiniec i morasko. Pestka leci bardzo szybko do centrum, na dworzec z 14 minut, masę tramwai i do tego nocne. Nie ma patoli w okolicy. A i bloki tu są budowane z przestrzenią pomiędzy a nie jak w chowie klatkowym.
  • Odpowiedz
@becvvv omijaj Murapol beznadziejny deweloper, a Niedziałkowskiego zajebista miejscówka tylko śmierdzi zimą smog. Mimo wszystko dopłacił bym za tą lokalizację, mieszkałem w okolicy 9 lat, do teraz mi ciężko po wyprowadzce.
  • Odpowiedz
@becvvv: Mieszkałem w kilku dzielnicach to może coś podpowiem mały ranking.

5. Najgorzej mieszkało mi się na Grunwaldzie w okolicach stadionu, weekendy meczowe to jakaś makabra, komunikacja zawalona, korki w okolicach stadionu, blokowane ulice itp. Aczkolwiek było tam cicho, spokojnie i w miarę czysto.

4. Łazarz, okolice skrzyżowania Głogowska/Hetmańska, było to już ładnych kilka lat temu, ale komunikacyjnie petarda, tramwaje w każdą stronę Poznania, często też pozaplanowo można się było załapać
  • Odpowiedz
@fataler: Na szczęście tylko wynajmuję. Tzn lokalizacja jest naprawdę fajna, zwłaszcza bliskość Rusałki. Ale sama inwestycja jest tragiczna. Przeprowadzam się na Wilczak teraz do Agrobexu i tam jest kilka razy lepiej. Na Nałkowskiej plusem jest jedynie duży parking, ale lokalsi już zwietrzyli że można za darmoszkę parkować bo nie ma nawet szlabanu więc coraz ciężej o wolne miejsce.
  • Odpowiedz
@becvvv: z twojej mapki wybrałbym start piątkowo. Ogólnie piątkowo polecam (mieszkam odm 5 lat, na prawdę miła dzielnica i wszędzie blisko, a jednocześnie daleko od "zgiełku"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bergi: w innym wątku mi odpisali:

@becvvv kuuuurwa człowieku tam jest DK92, hałas jak cholera jeżeli będziesz mieć okna na ulicę, a nie na osiedle chrobrego. Mieszkam kawałek dalej na winiarach mając okna na ul Niestachowska.....

Teraz mając okno uchylone tv musi być turbo głośno (°°

Już sam nie wiem :D
  • Odpowiedz
  • 0
@becvvv fakt jest przy tej drodze, ale nikt nie broni Ci wybrać mieszkania skierowamego w drugą stronę :D + piętra też robią swoje
  • Odpowiedz