Wpis z mikrobloga

Czy osoba doświadczona w grze na gitarze klasycznej i akustycznej (fingerstyle) mogłaby mi powiedzieć czy techniki z klasycznej (sposób trzymania dłoni, rest/free picking, itp.) mają zastosowanie 1:1 na akustycznej?

Ogólnie już trochę gram/uczę się ale ostatnio postanowiłem nauczyć się porządnie fingerstyle'u i grania z nut (zapis znam z gry na pianinie).

Postanowiłem więc zakupić method book'a do gitary klasycznej - dokładniej "The Christopher Parkening Guitar Method" i się zastanawiam czy pewne rzeczy które są ok na klasycznej mogą być błędami technicznymi na akustyku ze względu na e.g. różnicę w wielkości czy stalowe struny?

#gitara #gitaraklasyczna #gitaraakustyczna
  • 4
@Parmenides69: na pewno znajomość klasycznej techniki bardziej pomoże niż zaszkodzi. Mając dobre ustawienie prawej ręki wykonasz bez problemu większość fingerstylowych technik. Np znany Marcin Patrzałek z tego co pamiętam zaczynał od techniki klasycznej i widać, że ma też tak ustawioną gitarę (gryf skierowany bardziej w górę). Różnica jest na pewno taka, że w fingerstyle masz bardzo dużo efektów perkusyjnych, które w repertuarze klasycznym nie występują tak często. Parkeninga nie przeglądałem, więc
@pankos: Dzięki za odpowiedź :)

Widziałem gdzieś polecane Pumping Nylon ale bardziej dla średniozaawansowanych. Ja bardziej celowałem w podstawy techniki + gdzie zagrać dany dźwięk z nut na gryfie.
Przyznam że nie jestem wielkim fanem ćwiczeń, obecnie celuję w to co jest w tym method book'u (-ach bo w sumie mam obie części) a potem może https://rcmusic-kentico-cdn.s3.amazonaws.com/rcm/media/main/documents/examinations/syllabi/s47_guitarsyllabus_online_2018_f.pdf (tu pewnie bardziej Twoje klimaty niż akustyczny fingerstyle)