Wpis z mikrobloga

@Dolan: @korni007: Zaden fanatyk, a wrzucilem pierwszy lepszy wieloportowy switch z obrazkow google, aby wskazac roznice w zastosowaniu urzadzen dodanych przez opa.
Ale faktycznie sam mam leciwego 24-portowego linksysa¯\_(ツ)_/¯
@tellet: No właśnie tu nasuwa mi się pewne pytanie do ekspertów, bo ze taki mnie spec od sprzętu sieciowego jak z koziej piczy gwóźdź do papy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Otóż, czy taki P O T Ę Ż N Y G A M I N G O W Y G I G A R O U T E R™ za półtora tysiąca pinindzy (a widziałem i takie
@L3gion: Bejbe i tu się właśnie mylisz xD Bo ten routerek dla plebsu (i.e "turbomegagigganigga graczy") ma porty 1Gbps xD
CZYLI- do/ze świata masz max. 1Gbps połączenia, a pisanie

Przyspiesz swoje Wi-Fi - Technologie NitroQAMTM (1024-QAM) oraz 4-Stream zapewniają maksymalne prędkości Wi-Fi we wszystkich pasmach wyższe o 25%. 5334Mb/s

to bujda na resorach,
Dalej, gigabitowe porty ethernet, według reklamy mogą ci zrobić 2Gbps, zakładając że masz też dwa porty w NASie
@tellet: @L3gion: @SP_Alfa_Kilo: znaczenie router oczywiście ma, no ale to jak z każdym sprzętem, jak nie chcesz syfu to musisz zanurkować w parametry... Bo inaczej to kupisz właśnie tako router z portem 100Mbps i reklamą że wifi 1gbps. Np aktualnie trzeba szukać pod wifi6 tylko oczywiście sprzęt (pc, telefon) też musi wspierać by zobaczyć zyski.
A więcej anten też ma sens... o ile jest zgodne ze standardem. Wifi 6
@tellet: 5000Mb/s to nie jest bujda na resorach ziom (router oczywiscie gowno) ale nie każdy ma 1 PC polaczanego do swiata, ja mimo ze nie mam zadnych konsol/TV (w 40m2 piwnicy) mam 16-17 urzadzen podpietych do wifi ktore sie komunikuja ze soba i niekoniecznie ze swiatem.
Nie chce mi się teraz dokładnie szukać, ale jest w sprzedaży wypasiony TP-Link Archer z WiFi 600Mbps oraz interfejsem WAN.. 100Mbps.