Wpis z mikrobloga

@krzywy_kanister: wifi 6 potrafi już na 8 właśnie. No i dobry nowy telefon czy pc też wspiera całkiem sporo, ale no... trzeba wydać sporo kasy by uzyskać dobre wifi 300Mbps+, szczególnie jak się nie mieszka samemu i jest wiele urządzeń korzystających z wifi jednocześnie aktywnie.
@GotoFinal: 300 mbs to wystaczy ac z 2 czy 3 antenami no i musisz byc dosyc blisko zrodla wifi, 2,3 sciany i juz jest problem. A Wifi 6 dopiero w praktyce wchodzi na rynek, urzadzen koncowych jest jak na lekarstwo nie liczac najdrozszych. Na dodatek jest juz potwierdzony standard Wifi 6E czyli AX na 6 ghz, ktory prawdopodobnie bedzie wymagal znowu wymiany sprzetu...
@krzywy_kanister:

po to ze niektorzy maja nasa ktory archiwuzuje rzeczy, niektorzy maja po wifi puszczony obraz w 4K z peceta na telewizor, systemy monitoringu, zarzadzanie domem, sieciowe drukarki czy dyski ktorych nie udostepniamy poza domem a chcemy miec szybki dostep do duzych plikow na ktorych pracujemy albo czasem pracuje kilka osób, wymiana aktualizacji nawet windowsa pomiedzy urzadzeniami.

Za krótki jesteś ziom do dyskusji jak nie masz pojacia o takich rozwiazaniach i
@pieczywowewiadrze: 4k i monitoring, dukarki po wifi? Moze jeszcze telewizja po wifi, ktora ma zawsze dzialac bez problemu? Wiesz co raczej ty nie masz pojecia jak dzialaj sieci, jakie sa problemy z wifi wiec przestan wierzyc w marketingowe bzdury tylko sie doucz podstaw, nie tych z ulotek produktow z media markt tylko realnych sytuacji czy wdrozen biznesowych.
@krzywy_kanister: użyłem fajnego buzzworda "wdrożenie biznesowe" i brzmię mądrze.

A no drukarki po wifi. Kamery po wifi o takie o: https://www.eltrox.pl/kamery-wifi
Nie wszedzie da sie ciagnac ethernet a tak montujemy i jedynie zasilanie potrzebne. Rejestrator na zapleczu i mamy zapid monitoringu. Każdy lokal ma coś podobnego.

Obraz na tv po wifi? A o DLNA słyszał? Intel WiDi, Miracast, Chromecast.

4K HDR, 60 fps and 5.1 surround sound — will require 35
@pieczywowewiadrze: Bzdury wymyslasz i tyle, nawet jako laik nie siedzisz w temacie tylko jako uzytkownik. Nawet telefonow VoIP nie podłącza się po WiFi pomimo tego, ze duza przepustowosc nie jest potrzebna a liczy sie niewielkie opoznienie albo dlaczego dekoderow IPTV nie podpina sie po wifi. Pewnie na Nasie nawet nie masz nawet kilku dyskow podpietow zeby zwiekszyc ich predkosc (a jesli masz to co robisz wtedy gdy padnie jeden dysk). Naprawde
@krzywy_kanister: co ja mam na nasie to moja sprawa i nie ma znaczenia ile ich jest i co jesli jakis padnie jesli rozmawiamy o predkosci wifi.

telefon voip rowniez moze byc po wifi, co wiecej nawet w sieci komorkowej mam voice over wifi a opoznienia wieksze rzedu maksymalnie kilkunastu milisekund nie robi problemu. A problemow z wifi nie mam moze dlatego ze sie znam ;)