Wpis z mikrobloga

Tydzień temu zrobiłem sobie podświetlenie monitora ala ambilight przy pomocy arduino i powiem wam że jest to fajniejsze niż sądziłem ( ͡º ͜ʖ͡º) Jeśli ktoś nie wie co to ambilight, to najprościej mówiąc przenosi kolory wyświetlane na danym odcinku ekranu na ledy przyklejone za nim. Normalnie nie przepadam za oświetleniem rgb, bo większość ludzi zdobi tak komputery że wyglądają jak wyjęte prosto z cyrku, ale taki ambilight dodaje fajnej głębi przy graniu/oglądaniu filmów. Nawet przy zwykłym siedzeniu w nocy na necie całkiem okej się sprawdzają, bo przy ciemnych stronach delikatnie świecą, a przy jasnych się rozjaśniają, dzięki czemu oczy trochę mniej po dupie dostają. Jedyny minus to że nie ma płynnego przejścia kolorów, tylko jak kolory na monitorze nagle się zmieniają to i na ledach, więc przy dynamicznych sytuacjach potrafią skakać jak powalone. Co nie zmienia faktu że nocne chodzenie po mieście oświetlonym neonami w Yakuzie 0 przy takim oświetleniu dodaję niezłej immersji () Niestety nigdy nie widziałem jak na żywo sprawdza się "oryginalne" ambilight, więc niezbyt mam porównanie, ale swoje zrobiłem za ~50zł i jestem zadowolony z efektu
#randomanimeshit #pokemon #mary #anime
Hajak - Tydzień temu zrobiłem sobie podświetlenie monitora ala ambilight przy pomocy ...

źródło: comment_1590230316rUeIrkjsMMG9RMtKrctULJ.jpg

Pobierz
  • 10
@Hajak: Mam to w planach do zrobienia, bo strasznie ładnie to wygląda, ale to kieeedyś, bo nie mam monitora przy ścianie, wiec dupa z efektu xDD

Jak masz jakieś linki dla totalnego zielonego nooba jak to łatwo ogarnąć i jednocześnie nie spalić całego domu to możesz podesłać ()
@a231: Skorzystałem z gotowego projektu, o którym electronoobs robił materiał
@BlackReven: Jak zrobić j/w. Imho projekt tak prosty że ciężko przy nim coś sknocić xD Co do monitora to również mam na podstawce () Imho efekt nawet przy zwykłym stojaku daję radę. Mam filmik który nagrałem przy testerze kolorów więc nie pokazuje "magii" tego oświetlenia, ale daje dobry obraz jak to rozwiązanie się sprawuje
@BlackReven: Co do zasilania to ciężko mi powiedzieć. Z wyliczeń wynikało że przy 87 ledach, pobór może sięgać coś koło 5A, ale jak mierzyłem multimetrem to średnio było poniżej 1A. Dla bezpieczeństwa, żeby nie spalić usb/płyty głównej w przypadku jakiś wyższych skoków poboru, to podłączyłem zasilanie bezpośrednio do zasilacza w komputerze przez złączkę molex ()
@megamas: Szczerze to nie mam TV xD Ale gdybym miał to pewnie również na nim bym ogarniał jak ogarnąć takie podświetlenie. W przypadku pc o tyle dobrze, bo można program zainstalować i wystarczy same arduino za parę złoty, no ale niestety przy tv już trzeba się bawić w malinki ()