Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Koczkozaur: do tego co wymieniłeś to:
1. Nie zaglądanie nikomu do łóżka = związki partnerskie/małżeństwa homoseksualne jak zwał tak zwał.(myślę że nawet z adopcją chyba lepiej mieć dwóch tatusiów/dwie mamusie niż żyć w domu dziecka).
2. aborcja dostępna dla każdego w prywatnych klinikach (na wzór Słowacji/Czech).
3. Te krzyże są tam mało potrzebne(to powinna być kwestia dla samych szkół).Ale edukacja ogólnie w skrócie to prywatyzacja. Z tym że, państwo dalej
  • Odpowiedz
@Cineczeq: masz do wyboru albo budujesz struktury id podstaw, praca społeczna, albo idziesz do pracy. Przez analogię, jsk zakładasz swoją firmę przez pierwszych kilka lat inwestujesz w firmę i nie wypłacasz sobie dużych dywidend. To samo zrobił Bosak. No nie nie mi że wolslbys widzieć pracownika etatowego na miejsce tej kandydatury.
  • Odpowiedz
@Walus002: To jak dla mnie to Ty szukasz bardziej partii centrowej światopoglądowo / społecznie, nie lewicowej. U nas jest przesunięte okno overtona, dlatego może się dla nas wydawać, że np. związki partnerskie to program lewicowy. Zależy jeszcze do kogo się porównujemy, jak do wschodu to fakt, jak do zachodu (a jak sam zauważyłeś nawet do krajów jak Słowacja Czechy, czyli bliższych nam kulturowo) to raczej wymieniłeś centrowe rzeczy.
  • Odpowiedz
@Walus002: Generalnie wszystko rozbija się o egalitaryzm. On jest podstawą myślenia lewicowego i powoduje, że na sprawy światopoglądowe patrzy się w dany sposób, ale jednocześnie sprawia, że nie można zaakceptować prawicowego podejścia do gospodarki. Taka jest przynajmniej moja teoria nt. czemu wszyscy chcą takiej partii a jej nie ma :D Możesz zawsze przenieść się do GB i głosować na torysów, to powinno być w miarę blisko :)
  • Odpowiedz
@Cineczeq: ok, gościu który jest współtwórca całego ruchu politycznego od zera jest parodia polityka. Posmiejmy się razem w takim razie, na kogo ostatnio głosowałeś.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koczkozaur: nie śpieszno mi do wyprowadzki z kraju mimo wszystko lubię ten kraj. Możliwe że chodzi o partię centralną (na świecie) a u nas skrajną lewicę xd

Generalnie wszystko rozbija się o egalitaryzm. On jest podstawą myślenia lewicowego i powoduje, że na sprawy światopoglądowe patrzy się w dany sposób, ale jednocześnie sprawia, że nie można zaakceptować prawicowego podejścia do gospodarki.


Rozwiniesz ?
  • Odpowiedz
@Cineczeq: no dobra, ale Korwin jest konserwatywnym liberałem, a nie libertarianinem , to po pierwsze . Problem jaki poruszyłeś jest jednak szerszy, zakładasz, że niewystarczająco wyartykułowany polityk może przyćmić idee polityczne. To jest błąd. I przekleństwo polityki, gdzie ludzie często nie potrafią rozmawiać o głównych założeniach podstawowych nurtów politycznych , zamiast tego jest dyskusja o konkretnych nazwiskach i konkretnych szyldach partyjnych. To źle . To źle bo w dowolnym nurcie
  • Odpowiedz
@mindrape: A gówno prawda że tak by się stało. Całe lata próbowali, nie tylko on, UPR i KNP bez niego też nic nie wskórały.
@Walus002: Nie powstanie taka partia bo lewicowa "wrażliwość" sprawi że będą marnować forsę podatników na całą masę socjalu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
"ateiści mają często niespełnioną potrzebe istoty wyższej, która się nimi zaopiekuje, więc zamiast Boga kierują tą potrzebe w stronę rządu, stąd brak obyczajowo lewicowych partii wolnorynkowych"


@be_happy: jak bardzo cię to musi boleć, że ateiści bardziej się przejmują losem innych ludzi, niż nienawistni katolicy, że musidz takie fikołki mentalne wymyślać xD zapomniałeś napisać, że ateizm to religia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@srogie_ciasteczko ziomek przejmuj się kim chcesz, tylko za własne pieniądze. Zabieranie pieniędzy jednej grupie i rozdawanie innej to kradzież z rozbojem, a nie dobroczynność. Jak chcesz być dobroczyńcą, to rozdawaj własne pieniądze lub załóż organizacje charytatywną działającą z dobrowolnych datków.
  • Odpowiedz