Wpis z mikrobloga

BARDZO PROSZE O POMOC !!!
witam, mam pytanie do studentow prawa. kiedys dostalem mandat od policji ale go nie zaplacilem. wobec tego zadzialal naczelnik urzedu skarbowego i wszedl mi na konto bankowe, ktorego i tak nie uzywam. dodam, ze na konta bankowe w innych bankach mi nie weszli. nie wiem czemu akurat wybrali te konto i tylko te konto ale to malo wazne. we wczesniejszych latach rowniez lapalem czesto i gesto mandaty (okolo 20 lacznie) ale nigdy ich nie placilem i nigdy nie bylo wejscia skarbowki na konto. po prostu wiele lat minelo i cisza. to pierwsze takie zajecie i temu jestem w szoku. no moze kiedys co najwyzej raz czy dwa ze zwrotu podatku troche wzieli se za te mandaty ale to tylko za max 2 mandaty moze. a o reszcie zapomnieli. pytania brzmia:

1>czy jesli nie zaplace tej kary to moze wkroczyc sad i zamienic to na zapewne okolo tydzien wiezienia? (25 zl stawka dzienna)

2>kiedy to zajecie egzekucyjne sie uniewazni? za 20 lat czy wczesniej? a moze dlugi wobec urzedu skarbowego nie traca waznosci nigdy?

3>do kiedy mam zaplacic by uniknac puchy? wejscie na konto bankowe bylo 4ego lutego tego roku.

4> czemu urzad skarbowy nie wszedl mi na pensje z pracy? mam umowe o zlecenie jakby co.

#patostreamy
#danielmagical #prawo #studbaza #studia #studentprawa #mandat #policja #skarbowka #urzadskarbowy
konfident007 - BARDZO PROSZE O POMOC !!!
witam, mam pytanie do studentow prawa. kied...

źródło: comment_15902195498SQTurfkjOgxwgAlaJwjXO.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to pierwsze takie zajecie i temu jestem w szoku.


@konfident007: nie płaciłeś przez lata mandatów i jesteś w szoku, że ktoś się w końcu upomniał o należne pieniądze? jak takim amebom umysłowym jak ty się udaje funkcjonować w codziennym życiu?
  • Odpowiedz
@konfident007: Za niezapłacony mandat nie pójdziesz siedzieć "Poborca Skarbowy" może zająć Ci konto w banku ewentualnie potrąci z rocznego rozliczenia PIT-a. Dlaczego nie szuka twojego pracodawcy?Bo to jest więcej roboty i prościej jest zająć konto zwłaszcza że dzisiaj jednym kliknięciem wie w którym banku masz konto i jakie są tam środki do dyspozycji.Może Też Cię wezwać do US na tzw spowiedz i tam będzie pytał o to gdzie pracujesz,i nie
  • Odpowiedz
@111Bahtez111: tak. choc za niezaplacone grzywny od sadu czesto ludzie ida siedziec. ale mandat a grzywna sadowa to chyba co innego. tylko tu juz jest wejscie naczelnika na konto bankowe i ciekawe kiedy te egzekucje oleja i bank sciagnie te zajecie z konta. pytam z ciekawosci
  • Odpowiedz
@konfident007: Nie chce mi się na ten temat rozpisywać bo Ta kwota którą podajesz jest niemalże śmieszna więc podjedz sobie do tego poborcy,napisz prośbę o rozłożenie na raty i będziesz miał problem z głowy niż się szarpać o Te grosze.
  • Odpowiedz
@konfident007: za mandaty nie idzie się siedzieć! Grzywna może być zamieniona na więzienie, miałem już takich zajęć kilka za mandaty, i również miałem też takie mandaty przedawnione, poprostu bank przeleje na konto skarbówki kasę która musisz zwrócić, czasami banki robią kilka przelewów i za każdy przelew biorą sobie po 50zl prowizji, tak kiedyś miałem w mBanku. Nigdzie cię nie będą wzywać jak ktoś wyżej pisał, będziesz jedynie otrzymywał jakieś listy
  • Odpowiedz
@konfident007: Ty to musisz być z rodziny magicala, że tak go uwielbiasz i lubisz nie płacić.
PS. nie zadzieraj z KAS, bo ci zrobią taką kontrolę, że się w majtach nie zmieścisz. Po drugie, to są grosze, a potencjalnie stracisz więcej, jak będą sprawdzać twoją wypłacalność - banki przy kredycie albo firmy z którymi chcesz współpracować.
  • Odpowiedz
@prawilnik: ty go tak nie strasz bo tak nie jest, za dużo chyba sie filmów naogladales, ale masz rację lepiej czasami zapłacić. Żeby kogoś skarbowka prześwietliła to albo musi mieć dużego pecha albo ktoś go sprzeda do skarbówki np że ma jakieś dobra materialne, a nie pracuje. Jakby tak każdego skarbowka sprawdzała to by urzędników musiało być setki tysięcy, pozatym za głupi prezent byś miał #!$%@? bo musisz też za
  • Odpowiedz