Wpis z mikrobloga

Ile lejecie wody paproczkom i co jaki czas? :D zastanawia mnie to, bo ja podlewałem swoje dopiero 3 raz od 1 maja czyli wychodzi średnio jedno podlanie na tydzień około litr wody pod paprykę w doniczce 10L. Ale zastanawiam się nad zwiększeniem do 1,5-2l, tak aby woda mocno przeszła dołem, a nie tylko delikatnie przeciekła.

edit; aha, dzisiaj pierwsze podlanie gnojówką z pokrzywy, oby nie padły xD

#chili #chilihead #ogrodnictwo #chilizgobim
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wertyh: lepiej żeby miały za sucho niż za mokro. Jak przesyszysz to pod lejesz i będzie git a jak przemoczysz to już gorzej
  • Odpowiedz
@dlugi87: ta wiem, tylko nie chcę sytuacji w której pozornie zbyt mało wody leję i rozwój papryczek będzie powolny. Co do przelewania to nie ma takej opcji. Ziemia w doniczce po tygodniu jest wystarczająco przesuszona, ze woda bez problemu przechodzi nawet bez drenażu.
  • Odpowiedz
@wertyh: pewnie przesadziłeś do dużej doniczki i po prostu nie na jeszcze korzeni. Ja mam takiej samej wielkości papryczki jedne juz przesadzone, inne jeszcze nie i ten mniejsze podlewam co 2 dni bo więdną a te w dużych doniczkach dużo rzadziej
  • Odpowiedz
@freepoint: to tez nie chodzi o to czy są korzenie czy nie. Duża doniczka to większa objętość i po prostu dłużej wodę w środku trzyma. Jezeli chodzi ci o to, ze roślina pije to tak. Im więcej korzeni tym woda szybciej znika. Swoje przesadziłem 22 dni temu z 0,5 od razu do 10L i u niektórych widać już korzeń od dołu d;
  • Odpowiedz
@dlugi87 ja zwykle podlewałem 100 ml wody/ 1l donicy :) Jeżeli przecieka dołem lekko to znaczy, że dobrze podlewasz :) - to mi odpisal czyli chyba git, bo leje 1l do 10l ;d
  • Odpowiedz