Wpis z mikrobloga

„Uzależnieni od kina... w domu" część 22.
Tego Pana chyba nie musimy przedstawiać naszym widzom, ale i tak to zrobimy... Panie i Panowie, przed Wami Ari Aster!
Twórca zeszłorocznego „Midsommar. W biały dzień” i „Hereditary. Dziedzictwo”, przez wielu nazywany nadzieją amerykańskiej kinematografii, to nie tylko wyjątkowo uzdolniony reżyser i scenarzysta, ale też wielki kinoman. Amerykanin ogląda wszystko: od wielkich klasyków, przez nagradzane produkcje, aż po kino klasy B. Obecnie Aster produkuje remake koreańskiego filmu „Save the Green Planet”, łącząc siły z producentami „Parasite”.
Aster od lat dzieli się na swoim Twitterze tym, co ogląda i czym się inspiruje. Tym bardziej zależało nam na jego filmowych rekomendacjach z naszego katalogu. I tak jak się domyślaliśmy, jego wybory okazały się bardzo ciekawe - mamy tu Martina Scorsese i Paula Thomasa Andersona, fińskie love story i rumuńskie kino społeczne! Oto, co Ari Aster napisał nam na temat swoich ulubionych filmów...
Ari Aster:
Wiem, że sytuacja w Polsce nie napawa optymizmem. To przygnębiające, zwłaszcza, że podobny scenariusz rozgrywa się obecnie w wielu państwach. Świat się skończył i to by było na tyle… Nie myślmy więc o tym przez chwilę i skupmy się na dobrych filmach.
Mogłem wybierać jedynie z katalogu Gutek Film - na szczęście aż pęka on w szwach od świetnych filmów. Nie mogąc się zatem zdecydować, wybrałem dziesięć tytułów, które szczerze uwielbiam i polecam.

Lista Ariego Astera:
☛ Egzamin (2016), reż. Cristian Mungiu
Zobacz na:
vod.pl
Cineman

☛ Milczenie (2016), reż. Martin Scorsese
Zobacz na:
VOD.pl
Cineman
Kup na DVD

☛ Miłość (2012), reż. Michael Haneke
Zobacz na:
VOD.pl
Cineman

☛ Mistrz (2012), reż. Paul Thomas Anderson
Zobacz na:
VOD.pl
Cineman
Kup na DVD

☛ Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia (2016), reż. Juho Kuosmanen
Zobacz na:
VOD.pl
Cineman

☛ Parasite (2019), reż. Bong Joon-ho
Zobacz na:
VOD.pl
Cineman
player.pl
Kup na DVD
Kup na Blu-ray

☛ Rozstanie (2011), reż. Asghar Farhadi
Zobacz na:
VOD.pl
Cineman

☛ Sieranevada (2016), reż. Cristi Puiu
Zobacz na:
vod.pl
Cineman

☛ Służąca (2016), reż. Park Chan-wook
Zobacz na:
VOD.pl
Cineman
outfilm.pl
Kup na DVD

☛ Toni Erdmann (2016), reż. Maren Ade
Zobacz na:
vod.pl
wersja z audiodeskrypcją TUTAJ
Cineman
Kup na DVD

Pełen katalog filmów Gutek Film dostępnych online można znaleźć na stronie www.gutekfilm.pl/vod

#ogladajwdomu #zostanwdomu #film #filmy #filmnawieczor #horror #ariaster #midsommar #hereditary #kino
Fot. Ariego Astera: Alex Hodor-Lee dla Interview Magazine
GutekFilm - „Uzależnieni od kina... w domu" część 22.
Tego Pana chyba nie musimy prz...

źródło: comment_1590145594d4Lod21xMBEfCV7SZH38gX.jpg

Pobierz
  • 1
@GutekFilm: Dzięki za ciekawy wpis.
Wygląda na to, że tym razem Ari celuje w coś o mniejszym emocjonalnym kalibrze. I słusznie: z pewnoscią jeszcze wielu - w tym ja - nie opuściło jego złowieszczej, idyllicznej, szwedzkiej wioski, nie jestem gotów na kolejny jego film według własnego scenariusza. Być może sie mylę, ale wydaje mi się, że ten kolejny film nie będzie tak mocną, trudną do opisania jazdą.