Wpis z mikrobloga

Z ciekawośći spojrzałem na artykuły z 2006 roku gdy Giertych wprowadzał mundurki. Byłem wtedy w podbazie i za bardzo nie znam okresu tamtej polityki rządu, a tu takie kwiatki.

Pomysły ministra Giertycha

Roman Giertych jest ministrem edukacji narodowej od 5 maja br. i trzeba przyznać, że jako szef polskiego szkolnictwa nie zasypia gruszek w popiele. Inicjatywa mundurkowa nie jest jego pierwszym głośnym pomysłem. Wcześniej minister Giertych proponował m.in.:


- rozdzielenie nauki historii Polski od historii powszechnej,

- zastąpienie jednej godziny lekcyjnej wf-u właśnie godziną historii Polski,

- kupno dla bibliotek wszystkich szkół średnich 15-tomowego wydania dzieł zebranych Jana Pawła II (koszt jednego zestawu to 1125 zł, zaś wszystkich kompletów 19 mln zł)

- amnestię dla części maturzystów, czyli zaliczenie matury tym uczniom, którzy nie zdali tylko jednego przedmiotu, a na pozostałych egzaminach uzyskali co najmniej 30 proc. punktów.


#2006 #polska #ciekawostkihistoryczne
  • 7
@Policjant997: Tak było. Teraz Giertych jawi się jako opozycjonista rządu, udziela się w TVN, jest poważanym prawnikiem.
Ale to prawie ta sama liga co PIS. Ten sam katoland. Wyciął pewna ilość lektur szkolnych na rzecz wysrywów papieżaka. Mówię "prawie" bo i tak mimo to gdybym miał wybór to chciałbym jego zamiast Kaczyńskiego. Coś jak wybór między syfem a dżumą. To już wolę syfa, bo jest ćięzko ale można z nim żyć.