Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@peszmerd: powiem więcej, nikt nikogo nie zmusza do pracy w sposób bezpośredni. Owszem, jak Cię stać nie pracować to gratuluję. Pamiętaj jednak, że elektrownia, gazownia, pani w sklepie, lekarz, fryzjer, mechanik samochochodowy i wielu innych będzie wymagać od Ciebie zapłaty za swoje usługi i towary. To życie zmusza do pracy a nie politycy.
Natomiast w modelu korwinowskim (bardzo bliskim XIX-wiecznemu, barbarzynskiemu kapitalizmowi) dzięki, tzw. wolnemu rynkowi bez podatków niewielu będzie stać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@peszmerd: a gdzie ja napisałem o obowiązku? Formalnie takowego nie było nigdy i pewnie nie będzie. Ale... Przeczytaj uważnie ten cytat

Natomiast w modelu korwinowskim (bardzo bliskim XIX-wiecznemu, barbarzynskiemu kapitalizmowi) dzięki, tzw. wolnemu rynkowi bez podatków niewielu będzie stać na luksus posyłania własnych dzieci do szkoły czy lekarza. Za to chętnie będzie wykorzystywana ich (tych dzieci) siła robocza.
@MandarynWspanialy:

Natomiast w modelu korwinowskim (bardzo bliskim XIX-wiecznemu, barbarzynskiemu kapitalizmowi) dzięki, tzw. wolnemu rynkowi bez podatków niewielu będzie stać na luksus posyłania własnych dzieci do szkoły czy lekarza. Za to chętnie będzie wykorzystywana ich (tych dzieci) siła robocza. Europa, już to przerabiała jakies 200 lat temu, na szczęście ludzie zmądrzeli i "poszli dalej". Tylko niewielu, na szczęście, nadal mentalnie tkwi w tamtej epoce.

Twierdzenie równie mądre jak "200 lat temu w
@pekak:

no ja sie nie dziwię, że konserwy pociąga prostacka Konfederacja, skoro ustrój polityczny jesteście w stanie sprowadzić do tych kilku punktów i głębsza próba zrozumienia świata i ekonomii was przerasta xD

Hehe, głupie dzieciaki z Szuralicji, nie rozumiejo że wysokie podatki i prymitywna redystrybucja to samo dobro, dzięki niej my mamy szkoły, drogi i koncert Zenka na Sylwestra, VATowcy karuzelę, a Szumi program Rodzina na Swoim+ xD