Wpis z mikrobloga

Siema Mirki.
Mam problem, używam Funbox 3.0 i sieć wifi nie sięga mi na całe mieszkanie (60m^2). Jakieś rady? Mogę zmienić router, tylko na jaki? Głównie mam problem z sypialnią, którą oddzielają 2 ściany od routera. Mam również wyprowadzenie ethernet w każdym pokoju (ale w sypialni nie chcę siedzieć na kablu, wifi must have). Budżet nieograniczony (w granicach rozsądku :D), liczy się abym miał wszędzie neta.

#sieci #informatyka #pcmasterrace #komputery #router #siecikomputerowe
  • 10
@Szkolna17PsychoFan: access point w sypialni podłączony pod kabel. Ta sama nazwa sieci i hasło, tylko inny kanał (chyba że celowo będziesz chciał inną sieć tam ustawić).
Elementarne, drogi Watsonie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Szkolna17PsychoFan: nie wiem, ja 5 lat temu w domu żeby ogarnąć 2 kondygnacje postawiłem 2 x TL-WR841N z softem Gargoyle i zapomniałem o temacie. Teraz są pewnie zupełnie inne modele ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poczekajmy, może ktoś doda jakieś info
@Szkolna17PsychoFan: ten Mesh sam nie zadziała, bo wymaga "bazy" czyli istniejącego routera serii Deco.
Poza tym sam piszesz, że masz w sypialni słaby sygnał, więc nawet inny wzmacniacz będzie miał problem z połączeniem. A taki po kablu ruszy na pewno.
@MiQ27: różowa strasznie mnie męczyła i pojechałem do sklepu, kupiłem: https://www.euro.com.pl/wzmacniacze-sygnalu-ac/tp-link-re200.bhtml?gclid=Cj0KCQjwzZj2BRDVARIsABs3l9LPQtN0_zdkOMo6PoFoyQWHtK1YGkan_SAn1A0MS9BqbuPLbf-5MPIaAmCFEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Narazie bez kabla, powiesiłem w korytarzu. Działa, tylko z internetu 500 mam w sypialni 20. W sumie wystarcza, najwyżej kablem podłącze.
Bo w sypialni okazało się, że ethernet nie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) , zgłosiłem do dewelopera i pewnie zanim naprawią to troche minie :D