Wpis z mikrobloga

Chce ktoś głośniki Creative MegaWorks THX 5.1 550, opisane na przykład tu https://pclab.pl/art15865-5.html ? Pisałem o nich jakiś czas temu, że chętnie sprzedam - a jak nie, to będzie #rozdajo - i oto jest!

Zestaw jest naprawdę mocny: 5x 70W (RMS!) i woofer 150W. Grają wyśmienicie.

Głośniki grają znakomicie, ale mają już swoje lata i pewne problemy:
1. Włączanie trwa. Po podłączeniu do prądu i przełączeniu guziczka na obudowie subwoofera trzeba dłuuugo poczekać, aż na pilocie zapali się dioda. Od tego momentu można włączać pilotem natychmiast, słuchać, korzystać. Ale niech tylko na minutę zabraknie prądu, to znowu czekanie, aż wstaną.
2. Włączone, gdy niczego nie odtwarzamy, nieco buczą.

Podejrzewam, że oba problemy wynikają z wieku kondensatorów i pewnie wystarczy coś wymienić, żeby były jak nowe. Ale ja się na tym nie znam.

W zestawie subwoofer, 5 satelit (dwie na stojakach), pilot.

Odbiór osobisty w #poznan - lub najbliższej okolicy.

Zasady #rozdajo proste: zielonki out, losowanie w piątek o. 15tej.
maciejg - Chce ktoś głośniki Creative MegaWorks THX 5.1 550, opisane na przykład tu h...

źródło: comment_1589990676xxToiK3Fkql7eRxEh5nfeW.jpg

Pobierz
  • 70
@maciejg: ". Włączanie trwa. Po podłączeniu do prądu i przełączeniu guziczka na obudowie subwoofera trzeba dłuuugo poczekać, aż na pilocie zapali się dioda"
U mojej mamy tak jest z komputerem stacjonarnym. Po włączeniu listwy należy poczekać co najmniej 5 minut, zanim będzie można włączyć komputer. Także można się przyzwyczaić. xD

Nie mieszkam w Poznaniu (ba, jestem z drugiego końca Polski), także nie bierz mnie pod uwagę w #rozdajo.
Chociaż szkoda,