Wpis z mikrobloga

  • 14
#studbaza #studia

Polskie uczelnie w pigułce, znajomy mi podesłał tego screena, będzie musiał wracać na laborki w czerwcu bo nie zaliczą im laborek online BO NIE, pomimo tego, że mieli te laboratoria online i wysyłali normalnie sprawozdania przez okres zamknięcia, prowadzący nic nie wiedzą, nie wiedzą co z osobami które mieszkały w akademiku itd

Innymi słowy jak marnować czas studentów i traktować ich jak śmieci odcinek 2137
Need - #studbaza #studia

Polskie uczelnie w pigułce, znajomy mi podesłał tego scre...

źródło: comment_15899603026g5T15SU2oFPhVZiKDGyJA.jpg

Pobierz
  • 14
@Need:
To może dla ustalenia dyskusji - napisz, z jakiego to przedmiotu te laborki.

Bo jak to są laborki z analizy matematycznej (a spotkałem się z takim kuriozum), to masz 100% racji.

Ale jak to jakaś chemia, elektronika czy inne zajęcia "doświadczalne", no to sorry... Sens zajęć laboratoryjnych polega przede wszystkim na tym, żeby student wziął do ręki realny sprzęt i miał możliwość coś z nim zrobić.
To teraz powiedz to tym osobom, które musiały siedzieć nad tymi laborkami i wysyłać sprawozdania, które teraz jednym ruchem się nie liczą, brak konsekwencji.


Dokładnie, z mordy robią szmaty.
Na moim kierunku laborki to było głównie użytkowanie różnych programów, pokazywali nam (lepiej lub gorzej) wskazówki do obsługi. I z tego, co mówią prowadzący laby, są ostatni chętni do naszego powrotu na uczelnię, bo nie mają co nowego nam pokazać.
Za to pierwszy
@Need: a u mnie na uczelni nadal nic nie wiadomo. Zero informacji. Pewnie będzie kaszana i dowiemy się w niedzielę, że trzeba wracać w poniedziałek(tak samo z akademikami)
@RandomowyMirek: Czy Ty czytasz co piszesz? Przecież to jest kompletny brak szacunku do studentów. To tak jakby w pracy zrealizować swoje zadanie, a na koniec dostać odpowiedź, że sory ale nie zapłacimy Ci za tą pracę, bo nie.
@Need: Nie wiem o jakich laboratoriach mowa, bo zajęcia przed komputerem też się kwalifikują jako laboratoria. Jak o takie "normalne", czyli gdzie się pracuje ze specjalistyczną aparaturą, albo wykonuje czynności, których nie można zrobić w domu, to co w tym dziwnego, że nie zaliczą laboratoriów online? Czy nie w interesie studenta jest się nauczyć jak się pracuje od strony praktycznej z takimi rzeczami? Zresztą szczerze wątpię, że teraz uda się przerobić
@not_me: Zdziwiłbyś się. Sytuacja w przypadku PB była zgoła inna. Studenci zostali obarczeni ogromem pracy, znacząco większej niż w przypadku normalnego toku studiów. Egzaminy są już przeprowadzane w formie zdalnej. W przypadku studentów z PP powinno zostać wystosowane oficjalne sprzeciwienie takiemu przedmiotowemu traktowaniu studentów.