Wpis z mikrobloga

@agablazej: Myślę, że taki był zamysł - żeby piosenka była prosta, bez ozdobników, taka, żeby każdy mógł sobie podśpiewywać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Też mi nie przypada do gustu, ale ten ból dupy jest wspaniały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jak szanuję kazika to ta piosenka jest taka sobie, i wtórna strasznie.


@agablazej: bo Kazik sobie nagrał komentarz do obecnych wydarzeń w formie prostej piosenki, powygłupiał się chwilę przed kamerą i jest teledysk. Gdyby nie afera, to przeminęła by zauważona przez fanów Kazika i część przeciwników PiS, nie urywa dupy pod względem brzmienia, a i słowa zbyt się odnoszą do konkretnej sytuacji, nie będą uniwersalną piosenką.
IMO piosenka dostała się na
  • Odpowiedz
jak szanuję kazika to ta piosenka jest taka sobie, i wtórna strasznie.


@agablazej: Co masz na myśli pisząc "wtórna"?

Uważam, że piosenka jest prosta, ale taka forma "przyśpiewki" doskonale pasuje jeżeli chodzi o tematykę. Wydaje mi się, że Kazik chciał zrobić coś prostego, z chwytliwym refrenem - coś na wzór "Janek wiśniewski padł". Piosenki, która mogła by być śpiewana przez wszystkich.
  • Odpowiedz
a i słowa zbyt się odnoszą do konkretnej sytuacji, nie będą uniwersalną piosenką.


@HetmanPolnyKoronny: moim zdaniem ta piosenka właśnie jest mocno uniwersalna. Mamy "ból" czyli coś, co z pozoru jest dzielone wszystkim po równo, zarówno bogatym i biednym, celebrytom i szarym ludziom. Tu okazuje się, że karakanowi nawet w tej kwestii udało się postawić ponad resztą.
Wszystko sprowadza się do zasady "równi i równiejsi" tak mocno utrwalonej w obecnym obozie wladzy
  • Odpowiedz