Wpis z mikrobloga

Mireczki z #wroclaw PP Wrocławd101 na ulicy Ibn Siny Awicenny 21 , to oddział pocztowy ? W internecie pokazuje mi ze to terminal poczty a nie placówka. Dostałem awizo listu poleconego z Wrocławia na firmę i po numerze przesyłki wyskakuje mi ze została tam nadana. Dziwne , bo nic nie zamawiałem a pisma urzędowe raczej nie szły by z Wrocławia bo firmę mam w Poznaniu. Problem w tym ze nie będę na miejscu prawdopodobnie w tym czasie do kiedy jest możliwy odbior przesyłki i chciałem dojść po nitce do kłębka kto do mnie coś wysłał. #kurier #pocztapolska
  • 28
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@calkowitybrakrozumu:
Nadanie jest w PP, nie UP, czyli nadawca masowy.
To może być jakiś urząd, policja, skarbówka, itp, niekoniecznie z Wrocławia. Kurier może objeżdżać kilka miejscowości odbierając przesyłki do nadania, musi być tylko zachowane województwo (są od tego drobne wyjątki.
Ewentualnie nadawca korzystać z usługi wydruku i konfekcjonowania, które świadczy Poczta Polska. Z tego typu usługi korzystają np. duzi dostawcy mediów, banki, ubezpieczyciele, itp.
@pcela: No właśnie , a ja jestem z Poznania stad mi to wszystko nie pasuje. Watpie by policja czy sąd a tym bardziej skarbówka która zreszta już do mnie kiedyś pisała i pisała z Poznania, wysyłali coś do mnie z Wrocławia. Dlatego nie potrafię dojść co to może być , natomiast po wyszukiwaniu na stronie poczty wyskakuje mi ze jest elektroniczne potwierdzenie odbioru , wiec musi to być jakaś instytucja. Jedyne
@Ceglarek: @calkowitybrakrozumu: wysłałi do Was ponownie listy czy udało się odebrać w terminie? Też dostałam awizo z tego oddziału, byłam na urlopie i nie zdążyłam odebrać (dwa polecone nadane tego samego dnia) i się stresuję bo nie wiem czy wyślą jeszcze raz, czy w najmniej oczekiwanym momencie dostane np. mandat z odsetkami do zapłacenia :/
@beesarch: w sumie nie wiem, czy oni wysylaja takie informacje poleconymi. Gdy konczyl mi sie preferencyjny ZUS to nie dostalem zadnej informacji. W moim przypadku byla to informacja o niezaplaconym podatku - ksiegowa pomieszala VAT z PITem i przez to wplacilem niewlasciwe kwoty. Sprawdzilbym podatki i przelewy za ostatni miesiac.
@beesarch: ja specjalnie zmieniałem plany żeby jechać to odebrać i do mnie pisała policja z Wrocławia, trochę czasu minęło wiec z doświadczenia Ci powiem ze jeśli nie odbierzesz listu a będzie to US a maja jakiś interes do Ciebie to napiszą drugi raz. Zusem to bym się nawet zbytnio nie przejmował, ale zus prawie wszystko wysyła zwykłymi listami do mnie