Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@swinka_morska: @DerMirker: nawet bym wam uwierzył jakbym nie miał Google maps ( ͡° ͜ʖ ͡°) porównajcie sobie to osiedle np z osiedlem Dobrego Pasterza 120 za Obi (zdjęcie w kolejnym komentarzu)

A na tych dziedzińcach byłem ostatnio na spacerze i zaskakująco tam przyjemnie. Co do dużych terenów zielonych - to jest osiedle mieszkalne, pokażcie mi jakiekolwiek osiedle, które zawiera w sobie park wielkości Parku Lotników xD
p.....k - @swinka_morska: @DerMirker: nawet bym wam uwierzył jakbym nie miał Google m...

źródło: comment_15898352187FQgjlIxdsvd7TSdZzp83A.jpg

Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DerMirker: to kolega wyżej nie uznaje terenów mniejszych od Parku Lotników za "teren zielony" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No to widzisz że jeden deweloper zrobił nawet lepiej robotę niż mieszanina - oczywiście że jest kiepsko w porównaniu do starych osiedli na Hucie ale bez przesady

Chcesz więcej przykładów to zobacz co Bal-Bud urządził na Reduta, albo Atal na Bagrowej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@powaznyczlowiek: co ty porownujesz? Dobrego pasterza gdzie glowna zabudowa jest usługowa i nowa! Do obszaru gdzie jeden zespół planistyczny zaprojektował dwa osiedla "pływające" wsrod drzew, z dużymi odległościami bloków od siebie itp.

Poza tym na tym zdjęciu google nie masz jeszcze całej Akcji/Nowych Czyżyn - brak bloków na północ od pasa. Jeszcze kilka bloków nie wybudowano że względu na protesty w sprawie drzew, ale budimeks ich nie odpuści.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@DerMirker: ahh i to ogrodzenie od strony Dywizjonu bez furtki i żeby iść na Pocztę/bibliotekę trzeba nadrobić 2km (°°


@monj0:
Tak to wygląda:

Budimeks ogradza Avie - wszystko git
SM Czyżyny ogradza swój pawilon i swój jeden blok - afera, hurr jak tak można durr.

Ps. Przez powstanie całej avii muszę dymać do filii pocztowej na Kościuszkowskie, choć całe życie
@powaznyczlowiek: mieszkam na Prądniku i ten screen jest i tyle piękny że pokazuję podział. Po jednej stronie są stare osiedla z płyty, po drugiej stronie drogi nowe developerskie. A obok domki. Ładnie z góry widać jak to wygląda :D
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@staryhaliny: no i co z tego że tam jest "nowa i usługowa" zabudowa? XD ktoś tam postanowił wepchnąć blisko 10 bloków i to mocno upakowanych, a mógł zrobić 2 i zieleń - tym bardziej, że nie ma jej dookoła

Oczywiście, że to porównuje bo to świetne porównanie
Wraz z bogaceniem się i starzeniem społeczeństwa ludzie wolą jednak brać kredyty na mieszkania w podmiejskich szeregowcach w jakichś Zielonkach, Kłajach, Mogilanach.


@DerMirker: dlatego żeby teraz wyjechać z Zielonek stoi się w korku dłużej niż na wjazd/wyjazd z Czerwonych Maków xD
Rozważałem kupno bliźniaka w Zielonkach ale jak zobaczyłem jaki jest tam pieprzony armagedon to kupiłem mieszkanie na obrzeżach centrum. Przynajmniej mam kilka szkół, przedszkoli i żłobków dookoła nie wspominając o
@mojojciectomirek:

można, ale nie trzeba :)


A to ciekawe. A czemu? Wszystkie wymienione przeze mnie dzielnice "od zawsze" funkcjonują jako Nowa Huta. Nic w tym złego, ba!, stwierdziłbym nawet, że to bardzo dobrze. Sam mieszkam na terenie Bieńczyc, ale gdy ktoś mnie pyta o dzielnicę bez zastanowienia odpowiadam, że mieszkam w NH ;)
@DerMirker: D-303 najlepszym osiedlem w NH? no proszę Cię xd. Nawet konkretnego parku tam nie ma, a komunikacja?? jedynie autobusy.

Najlepsze osiedle tylko Tysiąclecia. Szkoły 2, przedszkola chyba 3, żłobki, poczty, biblioteka, przeróżne sklepy, tramwaj, autobusy, plac targowy, zieleni w cholerę no i duży park regularnie remontowany. Panie nie ma lepszego osiedla.

Serio mówię, gdybym miał kupować mieszkanie w Krakowie to tylko tam.