Wpis z mikrobloga

@Roneth: @arturccc: wreszcie ktoś kto to ogarnia. Pytanie - w jaki sposób się niby zarabia na dywidendach, skoro kurs jest obniżany o wartość dywidendy? Pytam na serio, bo do tej pory nikt mi jeszcze nie udzielił odpowiedzi, nawet ci co budują portfele dywidendowe
@MaybeTomorrow: Przykładowo jeśli akcje spółki są warte 10 zł i wypłacają co roku 1 zł dywidendy, to po 10 latach akcje byłyby warte 0 zł, ale tak się nigdy nie dzieje w dobrych spółkach i teoretycznie przy w miarę stałych zyskach kurs powinien odbijać do tego poziomu sprzed dywidendy.
@lewc_rain_zuk po prostu z automatu następny dzień otwiera się niżej. Np masz akcje warte 10zl i dywidendę 1zl, to w dniu następnym po tym w którym nabywasz praw do jej wypłaty kurs otworzy się na 9zl. Ja np inwestuje w USA, tutaj w praktyce jest to samo, zawsze spada bo ludzie którzy chcieli dociągnąć do dywidendy przed sprzedażą się doczekali i sprzedają itd
@Roneth: No jest, ale napisałeś to tak jakby sterował tym jakiś odgórny mechanizm, i to jeszcze tylko w Polsce. Tak tylko stwierdziłem, że warto doprecyzować ;)

z tego co wiem to w Polsce dywidenda jest odejmowana od ceny akcji

po prostu z automatu następny dzień otwiera się niżej