Wpis z mikrobloga

Sikorski czy Trzaskowski, oto jest pytanie.

Tusk na białym koniu nie wróci, choć nadzieja umiera ostatnia. Mimo wszystko to, co robi KO powinno być zrobione już dawno temu. Już po pierwszych tygodniach od ogłoszenia, że MKB będzie startować w wyborach było widać, że raczej nic z tego nie będzie. Jasne, to miła kobieta, nie jest głupia, ma w sobie takie wewnętrzne ciepło, ale: brakuje jej charyzmy, kompletnie nie nadaje się na czas kryzysu, w którym obecnie się znaleźliśmy, nie jest błyskotliwa, nie potrafi odnaleźć się w politycznej zawierusze, której doświadczamy.

Mam nadzieję, że decyzja KO o zmianie kandydata nie jest zbyt późna - tzn. że przyniesie ona coś dobrego, a nie coś złego w postaci np. rozbicia poparcia pozostałych kandydatów opozycji kosztem wzmocnienia długopisa. Czy tak będzie, tego nie wiem.

Tak czy inaczej, mamy #sikorski i #trzaskowski. Mam nadzieję, że wybiorą Sikorskiego, mimo że bliższe moim, bo bardziej liberalne poglądy społeczne ma Trzaskowski. Sikorski to jednak klasa sama w sobie, gość, którego szanuję (mimo tego, że był w PiS), którego szanuje cała Europa, który nie przyniesie nam wstydu na arenie międzynarodowej, który będzie w miarę możliwości blokował debilne decyzje rządzących - kto by nie rządził. A - na dzień dzisiejszy - to są główne zadania prezydenta, zwłaszcza w pisowskiej rzeczywistości.

Jednak gdyby wybrano Trzaskowskiego, to również na niego zagłosuję z czystym sumieniem. Młody, inteligentny gość, bardzo postępowy, zna języki, jest lubiany w międzynarodowym środowisku. Jeszcze mu brakuje do statusu Sikorskiego, jasne. Jeszcze kilka tygodni temu jednak nie brałem Sikorskiego pod uwagę (o gÓpi ja) i marzyłem o tym, żeby KO wystawiło... Tuska albo Trzaskowskiego :)

Pewnie w ciągu kilku godzin się dowiemy. Kto by to nie był, to będzie fajny, liberalny kandydat, który może namieszać. I oby tak było!

#sikorski2020 #sikorski #neuropa #polityka #wybory
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mentalista92 Apropos wstępu i białego konia, Tusk o ile człowieka szanuję do merytoryki, wiedzy i obeznania w świecie Sikorskiego mu troszkę imo brakuje. Jeżeli chodzi o kandydata, który również ma większe szanse na wygraną, też zdecydowanie stawiałbym na Sikorskiego. Wydaje mi się, że duża część wyborców PiS-u, którzy jednak nie są jego zatwardziałym elektoratem, zagłosuje na Sikorskiego.
  • Odpowiedz
@mentalista92: Myślę że lepszym opcjonalnym kandydatem niż Tusk jest jednak Sikorski. Tuska w Polsce zna każdy, i większość ludzi kojarzy go ze złodziejstwem, kumplowaniem się z Angelą Merkel, #angielskiztuskiem i tak dalej. Sikorskiego kojarzą tylko ci którzy w jakimś stopniu interesują się polityką, więc jest mniej ludzi którzy uparcie na niego nie zagłosują.
  • Odpowiedz