Wpis z mikrobloga

Entuzjazm jaki wybuchł na #neuropa po sugestiach że #radoslawsikorski mógł by być następnym kandydatem na prezydenta, idealnie pokazuje dlaczego od pięciu lat w Polsce rządzi #pis Sorry ale Sikorski to osoba nie wybieralna dla wyborców z poza kręgów platformerskich, przeciętnych polak widzi go jako bufona i aroganta, ale na wykopie już zapanował entuzjazm jak by go na prezydenta wybrali. Niestety obawiam się że z takim kontrkandydatem #duda ma już drugą kadencje w kieszeni.
#sikorski #wybory #polityka #po #polska #bekazneuropy
gadsh - Entuzjazm jaki wybuchł na #neuropa po sugestiach że #radoslawsikorski mógł by...

źródło: comment_15894912135tEOIzzY84Q7VgfQoUt6kk.jpg

Pobierz
  • 16
@gadsh: O czym Ty gadasz, ja jestem 100% wolnościowcem i dlatego zagłosuje na Radka zamiast socjalisty Bosaka. Znam życiorys Sikorskiego bardzo dobrze i jestem pewny, że(przykładowo) przy zbyt szybkim rozroście gospodarczym nie zwolniłby(gdyby mógł) gospodarki. Jestem, powiedzmy z braku laku innego określenia w polskiej polityce, korwinistą, nie narodowym-socjalista
@Gibi: @Herubin: @HarvestRain: @Matioz: Napisałem, przeciętny polak postrzega go jako aroganta, kojarzy go z ciemnymi inseratami z taśm nagranych w sowie(nieistotnym jest co tam było faktycznie nagrane) i pogardą. Walka w drugiej turze będzie się toczyć o miękki elektorat pis-u o to czy dalej będzie głosował na dudę czy na kontrkandydata czy też zostanie w domu. Sikorski podziała na nich jak płachta na byka.
@gadsh: Jak dla mnie idealnie się wpasowuje pomiędzy socjalisto-szuralicję (PiS) i narodowo-szuralicję (Konfa). Do tego jest pewny siebie (nie żeby miał płakać jak Hołownia), ma największe doświadczenie międzynarodowe ze wszystkich obecnych kandydatów (!), jest trochę bucem ale za to pewnym siebie i o dość wyważonych pro-europejskich poglądach.

Zobaczysz, że z miejsca miałby 20%+ i zje Bosaka z Hołownią na śniadanie. Jedyne osoby, które go nie będą trawić to przede wszystkim te
@Matioz: Z punktu widzenia logiki partyjnej Sikorski to świetny wybór, pozwali zachować wyborców przy PO ale z Dudą to o ile nie załamie się poparcie dla PIS, to ma marne.
@gadsh no nie wiem, ja w życiu nie głosowałem na nikogo z PiSu ani z PO ale na takiego Sikorskiego bym zagłosował. Kidawa to kompletna porażka, Duda ogranicza się do przyklepywania co mu partia podrzuci, Bosak to narodowy socjalista więc też nie moja bajka, a Hołownia to taka ciepła klucha której nie widzę w roli prezydenta. Kosiniaka jako tako może bym jeszcze przetrawił ale to tylko jeśli w drugiej miałbym wybierać między
@gadsh: prawdopodobnie najlepszy minister w rządach PO, znany i szanowany na świecie z wiedzą i doświadczeniem większym niż ktorykolwiek z kontrkandydatów. Nie ma lepszej opcji. I mówię to jako osoba skrzywiona w prawą stronę.
Sorry ale Sikorski to osoba nie wybieralna dla wyborców z poza kręgów platformerskich


@gadsh: tyle tylko, że te "kręgi platformerskie" są dosyć szerokie. Problemem jest to - jak sam Sikorski trafnie zdiagnozował - że się rozeszły po innych partiach z powodu słabości PO. Jest opcja, że mocny kandydat zbierze głosy niezdecydowanych oraz tych głosujących przeciw, a nie za.

Przy czym uważam, że Sikorski byłby dużo lepszym prezydentem niż Duda (i na
@angor86: Zgadzam się że Sikorski pozwolił by skonsolidować poparcie które rozeszło się PO, problem w tym że PIS przez lata swoich rządów zaktywizował bardzo dużą ilość nowych wyborców i żeby z nimi wygrać potrzebny jest kandydat bardziej koncyliacyjny a nie Sikorski który ma ogromny negatywny elektorat.

Gdyby była taka sytuacja że w drugiej turze był by Sikorski kontra Duda, to sam bym oddał na niego głos, ale obawiam się że mimo