Wpis z mikrobloga

@Pantokrator:
No brawo. Tak samo dzialaja wszystkie rzadowe granty dotacje i benefity. Placac podatki placisz tez na Aliego w DE ktory od 5 lat siedzi na bezrobociu odkad przyjechal jako uchodzca z Nigerii. Niemcy 10mld EUR rocznie przeznaczaja jedynie na benefity wyplacane 1.5mln bandzie nierobow krorych sobie sciagneli na leb w imie idei. A to jedynie wierzcholek gory kosztow.
Za rok ich utrzymywania moznaby utrzymac TVP przez jakies 50 lat.
  • Odpowiedz
@shaki24: to, że są głupsi, to nie powód do radości, szczególnie, że nadal jesteśmy od Niemców o wiele biedniejsi, a że przewaliliśmy szansę na szybki rozwój (i ta szansa już minęła), więc...
  • Odpowiedz
@Pantokrator: szansy na szybki rozwój tak naprawdę nigdy nie mieliśmy bo w interesie sąsiadów (z prawej i z lewej) jest utrzymać nasz kraj na poziomie "jakotakim". Niemcy robią wszystko by było nas stać na używanego dziesięcioletniego szrota bo inaczej to jedynie byłyby koszta z utylizacją takich gratów i by nie zabrakło rąk do zbioru szparagów co roku.
  • Odpowiedz
@Pantokrator: "pomoc" wbrew pozorom płyneła szerokim strumieniem. Jeszcze nie tak dawno mieliśmy przyjąć pakiet "uchodźcow" i utrzymywać ich latami na nasz koszt. Jaka to byłaby kwota do tej pory? Zasiłki, opieka, mieszkania?
  • Odpowiedz
@shaki24: ty chyba nie rozumiesz, co ja piszę.
Nie przyjęliśmy pakietu uchodźców i co? I tak PiS przeorał polskie finanse, inwestycje, przewalił przyszłość Polski, ogromnie zwiększył ilość emerytów, na których niebawem będzie trzeba płacić podatki, co się dało rozdał w formie socjalu.
Więc, to nie Niemcy, nie Rosjanie, nie Francuzi, nie USA zaorali Polskę, zrobili to sami p0lacy głosując na socjaluchów.
  • Odpowiedz
@Pantokrator: A na kogo mieli głosować?
Pewnie nie pamietasz, ale PO zadłużało kraj w astronomicznym tempie. Rocznie przybywało nam po 50mld długu. I miało tak debilne pomysły jak przyjmowanie na utrzymanie tysięcy uchodźców, jednocześnie nawołując do zaciskania pasa.
  • Odpowiedz
@shaki24: na Korwina? Nawet na durne SLD, nawet na cholera Kukiza, który pewnie część posłów by stracił, ale wolnorynkowcy by raczej na układ z PiS nie poszli. Wszystko poza Zandbergiem jest lepsze od pisiej zarazy.
PO rządziło w czasie kryzysu i wprowadziło rozwiązania, na których długofalowo wiele byśmy zyskali i to za Tuska zliberalizowano dostep do broni.

A parę tysięcy uchodźców to absolutne NIC w porównaniu z milionami nierobów, których
  • Odpowiedz
@Pantokrator: nie glosowalem ani na PiS ani na PO. Obie partie socjalistyczne z programem galopujacego zadluzania sie. Z danych historycznych wynika ze PO nawet zadluzalo kraj szybciej. Kilka razy szybciej.

Cale EU stoi socjalem i horrendalnym #!$%@? wiec w sumie nie ma co sie dziwic, ze takie a nie inne partie zdobywaja popularnosc.
I nie, te kilka tys. “uchodzcow” to bylo na poczatek - przyjelibysmy znacznie wiecej - zwykle bezsensowne
  • Odpowiedz
A odpowiednik 500+ jest wszedzie - UK, DE, FR, NL, praktycznie w calej EU, to standard w Europie.


@shaki24: kiedyś faszyzm był popularną ideą w Europie, więc pewnie byś go bronił?
Grabienie czyichś pieniędzy, by przekupić wyborców, to idea drastycznie zła i demoralizująca.
Wiesz, czemu jest popularna w Europie?
Bo umożliwia
  • Odpowiedz
@Pantokrator: czy ja bronię socjalizmu? To, że piętnuję o wiele większe #!$%@? za czasów poprzednich rzadów to nie znaczy, że przekonuje mnie #!$%@? za czasów PiSu. Dlaczego większość ludzi jest aż tak binarna? Gdyby to ode mnie zależalo, zlikwidowałbym i zakazał socjalizmu na całym świecie.

"Gdyby nie dzieci, w społeczeństwie byłoby dość kasy, by tych emerytów spokojnie utrzymać."

A kto utrzyma ciebie jak odejdziesz na emeryturę? Ahhh... o tym
  • Odpowiedz
A kto utrzyma ciebie jak odejdziesz na emeryturę? Ahhh... o tym zapomniałeś.


@shaki24: moje pieniądze i pieniądze całego społeczeństwa, zgromadzone dzięki niehodowaniu dzieci przez 20 lat życia ¯\_(ツ)_/¯
Obecny system jest do zaorania, podtrzymywanie tego pół-trupa przy życiu to zbrodnia.

Czy powstaną roboty do naprawy pękniętej rury na 3 piętrze - mozliwe ale nie
  • Odpowiedz
@Pantokrator:

1. Tez jestem za zlikwidowaniem ZUSu. Tylko wtedy zdecydowana wiekszosc w wieku emerytalnym polegac bedzie na swoich dzieciach - a nie kazdy bedzie je mial. Ja juz mam odlozone na emeryture.

2. Na razie to 6-latek klikajac next moze postawic sklep internetowy. Napisanie bota jest duzo latwiejsze niz stworzenie robota ktory znajdzie, zidentyfikuje i naprawi peknieta rure. Nie wiesz o czym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shaki24: to ty nie wiesz, o czym piszesz. Stworzenie AI jest dużo trudniejsze, niż stworzenie maszyny, która, choćby pod nadzorem człowieka, wykonuje szybko i sprawnie robotę fizyczną. Dlatego maszyny zastępują ludzi w robocie fizycznej od dawna, a w umysłowej - nadal jedynie usprawniają pracę człowieka. Jakbyś trochę pomyślał, wiedziałbyś, o czym mówię, ale pewnie twoja głowa już była zajęta obroną 500+ :)

I tak jak myślałem, informacyjna bania, ignorancja, a jednak na emerytury przeznaczamy nieproporcjonalnie dużą część PKB i ponadto jestesmy od zachodu biedniejsi, więc ta potężna kasa, która idzie na socjal (o wieeele większa, niż za PO i to jest klucz) powinna rozwijać kraj.
Brawo, socjaluchu, znowu bronisz zdobyczy polskiego socjalizmu.
I jeszcze bełkot o pomocy społecznej, która "motywuje" - no super, problem w tym, że takowa nie istnieje, ale czego oczekiwać od socjalisty-pisowca?
Wiesz, co motywuje? Niskie podatki, wysokie wynagrodzenia, czyli pracujesz -> twoje życie staje się lepsze. Niestety w realiach socjalizmu praca jest karana 60-70% podatkiem, nieróbstwo zaś - zasiłkami
  • Odpowiedz
@Pantokrator:
1. no widzisz jakie masz braki? Maszyna to AI + mechanika - poruszanie się, wykonywanie określonych zadań. Kolega 25 lat temu bronił się pisząc program który się uczył i całkiem nieźle to wyszło. Wywalenie podrzędnych klikaczy i zastępywanie ich botami/scryptami zaczęło się dobre 20 lat temu. Wtedy miałem taką pierwszą ofertę pracy. Wiekszośc procesów online JUŻ da się dosyć łatwo i tanim kosztem zautomatyzować, gdybyśmy chcieli już można wywalić na bruk większość biurw, kompletnie pozbyć się papieru, a do wybudowania domu przez automat jeszcze dzieli nas kilka dekad, conajmniej.

2. na socjal przeznaczamy nieproporcjonalnie małą w porównaniu do zachodu część PKB. Nie probuj zmieniać tematu na emerytury. Nie uciekajmy się do takich sztuczek please. Każdy grant, każde dofinanowanie, zasiłek, dopłata, emerytura to socjal i porównujmy całość. A tu wyraźnie prowadzi postepowy i socjalistyczny zachód EU, wyprzedzając nas o dobre kilka procent.

3. Pod pojęciem pomocy socjalnej (bo to miałem na myśli) jest wszystko - szkoły, służba zdrowia, drogi, etc. Nie wprowadzisz czystego kapitalizmu, gdzie wszystko jest czyjąś własnością, a podatki nie istnieją. To mrzonki. Trzeba wypracować złoty środek, coś pośredniego - z jednej strony dać możliwość nawet tym którzy urodzili się w biedzie zrobić karierę z drugiej strony umożliwić rozwój ludziom ambitnym i pracowitym nie obarczając ich nadmiernymi podatkami które JUŻ w bardzo dużej części zasilają kieszenie ludzi głupich i leniwych. Przynajmniej na
  • Odpowiedz