Wpis z mikrobloga

Mirki ma ktoś scrappera do olx pobierającego cenę i powierzchnię mieszkania, albo chciałby zrobić lub pomóc mi zrobić? (Ogarnę na tyle że ściągnę te dane z linku z ogłoszeniem, ale nie ogarnę jak zrobić to tak by 'wbijalo' na każde ogłoszenie i stamtąd ściągało dane. )

#programowanie #scraping #python #scrapy #webdev
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AldoAldo: W czym konkretnie problem? Jak umiesz znaleźć interesujące cię na stronie dane to umiesz znajdować też linki. Startujesz od wyszukiwania, znajdujesz linki do wyszukanych ogloszeń i do przejścia na następną stronę.Po kolei wysylasz na ogloszenia requesty i znajdujesz interesujace cie dane. Jak przejdziesz wszytko to idziesz na nastepna strone (w jakis sposob pomijasz juz raz obejrzane ogloszenia, np. zapisując gdzieś już odwiedzone linki)
  • Odpowiedz
@AldoAldo: Tylko jeżeli nie masz doświadczenia, to poczytaj o tym jak uchronić się przed banem. Na jednych warsztatach uczyłem grupę 10 osób scrapowania serwisu aukcyjnego i następnego dnia cały budynek miał na niego bana xd
  • Odpowiedz
@AldoAldo: @wellfix: Jak coś to jestem w stanie wykonać dla was taki skrypt. Robiłem już kiedyś coś podobnego właśnie pod OLX.

Kwestia czy jesteście zainteresowani i czy jesteście skłonni zapłacić. Ja niestety pracuję głównie w #selenium, ale jeśli jest to możliwe (nie zawsze jest) to jestem otwarty na inne technologie. Język programowania oczywiście #python.

Ewentualnie czy byłoby zainteresowanie stworzeniem strony która zbierała
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: Przykro mi, nigdy nie prowadziłem "mentoringu" - poza pomocą i o-----------m kolegów młodszych stażem w biurze. Ponadto uważam, że z programowaniem jest jak z jazdą na rowerze - mentorzy i trenerzy niewiele pomagają, musisz się nauczyć sam to robić.
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: Na pewno, nie mam czasu, mam w opór roboty, nadgodziny i bywa, że robię po nocach dodatkowe zlecenia. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jeśli robiłeś coś wcześniej to pisz do mnie albo pod tagiem (możesz mnie wołać) z konkretnymi problemami. Umiesz w ogóle programować czy chcesz się nauczyć?
  • Odpowiedz