Wpis z mikrobloga

Który chce głosować na Krzysia Bosaka? Jacyś chętni do obrony tych wysrywów? (Wysrywy szczególnie kretyńskie, jako że sprzeczne z rzeczywistością, cytuję zaboldowane - w to co się Krzysiowi Bosakowi i innym braciom patriotom wydaje, że mogą "pozwolić" albo nie już nawet nie wnikam).

Polski porządek prawny powinien respektować biologiczną determinantę płci, jaką jest ludzka struktura genetyczna. W momencie poczęcia płeć człowieka określana jest w sposób trwały. Polski system prawny powinien odnosić się do obiektywnej i niezmiennej prawdy o płci wynikającej z tego faktu. Przeżywanie płciowości czy kształt cech płciowych mogą podlegać zaburzeniom i manipulacjom. Nie może to jednak wpływać na zawartą w aktach stanu cywilnego płeć ani być podstawą do relatywizowania płci czy normalizacji transseksualizmu. Nie można pozwolić na zawieranie związków homoseksualnych w oparciu o zmienioną w aktach stanu cywilnego płeć. Państwo i prawo musi w swym funkcjonowaniu bazować na naturalnym porządku społecznym, wynikającym z różnej i komplementarnej natury mężczyzn i kobiet, a odrzucić błędny i szkodliwy społecznie paradygmat „gender


Otóż co Krzyś Bosak i jego wesoła kompania chcą tu zrobić. Ano, między innymi chcą na siłę zrobić z takich kobiet jak na zdjęciu poniżej mężczyzn. Bo ja rozumiem, że edukacja biologiczna tego bractwa skończyła się na gimnazjum, a tam nie było nic o płci genetycznej, fenotypicznej i mózgowej, bo przecież ksiądz biskup, ale zanim się zabierze za zakazywanie i nakazywanie, bracia patrioci, warto się chociaż minimalnie doinformować.

Otóż bywa, że rodzi się śliczna dziewczynka, rozwija się normalnie jak dziewczynka, po czym gdy w wieku powiedzmy 17 lat nadal nie dostaje miesiączki i wykonuje się jej USG, okazuje się, że ma genotyp męski i tylko zewnętrzne cechy płciowe kobiece. Zespół całkowitej niewrażliwości na androgeny to się nazywa. No i co, bracia patrioci? Zmieniamy jej PESEL i każemy nastolatce (i tak w ciężkiej sytuacji psychologicznej, bo dowiedziała się między innymi, ze nigdy nie zajdzie w ciążę, bo nie ma macicy ani jajników) uznać się raptem za chłopaka? Bo przecież "w momencie poczęcia płeć człowieka określana jest w sposób trwały" (tylko że nie).

I takich sytuacji, drodzy nakazywacze i zakazywacze, jest znacznie, znacznie więcej... Może więc lepiej, nie mając podstawowej wiedzy, nie wpieprzać się w ludzkie życie?

(Następne wysrywy później).

#polityka #bekazprawakow #konfederacja #lgbt #medycyna
Andreth - Który chce głosować na Krzysia Bosaka? Jacyś chętni do obrony tych wysrywów...

źródło: comment_1589278447vcisDFAG4dEYUtABnAnxPt.jpg

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
@NKPL:

W Polsce zmiana prawna odbywa się na podstawie wyroku sądu, z postępowaniem dowodowym (badania od lekarzy, opinie), a nie na podstawie tylko własnego odczucia. Ten problem właściwie u nas nie występuje.


Tak, tylko tutaj rozmawiamy od hipotetycznej sytuacji, której nie chcemy, aby kiedykolwiek w Polsce występowała.

Ale delikatna ta twoja cywilizacja xD


Lepiej, być niedorozwojem i godzić się na nazywanie dziewczynek, męskimi imionami xD
  • Odpowiedz
@Serghio: Ale zdajesz sobie sprawę, że pewnie bez tego ograniczenia praktycznie nikt nie nazywałby dziewczynek męskimi imionami? A z drugiej strony, jak ktoś np. chce zmienić formalnie swoje imię to nie widzę żadnego powodu, aby wprowadzać idiotyczne ograniczenia. No, ale fakt jesteśmy z innych opcji, bo ja raczej skłaniam się ku wolności wyboru, a ty ewidentnie jesteś z tych co lubią być trzymani za mordę, więc się raczej nie dogadamy xD
  • Odpowiedz
@Andreth: problem polega na tym że to są zagadnienia społeczne. A te są na ostatnim miejscu od jakich należy zacząć reformę państwa. Na ostatnim.
  • Odpowiedz
Ale zdajesz sobie sprawę, że pewnie bez tego ograniczenia praktycznie nikt nie nazywałby dziewczynek męskimi imionami?


@NKPL: Na szczęście w Polsce większość obywateli jest normalna, aczkolwiek znajdują się ludzie, którzy są zdolni do nazwania dziecka na przykład Jeronimo-Martin. W Dzień Dobry TVN pokazują jak wychowywać dziecko w sposób bezpłciowy, to wkrótce i znajdą się osoby, które chciałyby zamieszać z imionami.

Nie ma nic złego w zmianie imienia na przykład z Wojciech
  • Odpowiedz
Aktualnie w kodeksie pracy mamy szerokie różnice w różnych aspektach dotyczących pracy według płci.


@Serghio: maksymalne ciężary, dosłownie kilka zawodów niebezpiecznych i wymiar pracy przy komputerze dla osoby ciężarnej (osoby)

Dzisiaj nie można w Polsce nadać imienia powszechnie uważanego za żeńskie - mężczyźnie.

Ww krajach anglosaskich można i się im cywilizacja nie zawaliła. NAwet u nas jeszcze parę lat temu wydawło się że przecież można nadać tylko imiona z zamkniętej listy
  • Odpowiedz
W Dzień Dobry TVN pokazują jak wychowywać dziecko w sposób bezpłciowy, to wkrótce i znajdą się osoby, które chciałyby zamieszać z imionami.

Nie ma nic złego w zmianie imienia na przykład z Wojciech na Michał.

Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.


@Serghio: O KURAWA
Masz rację, to że Mariusz zmieni imię na Dominika odbiera mi wolność... Masz rację niech państwo pilnuje dokładnie kto ma siusiaka i
  • Odpowiedz
@NKPL:

No, ale fakt jesteśmy z innych opcji, bo ja raczej skłaniam się ku wolności wyboru, a ty ewidentnie jesteś z tych co lubią być trzymani za mordę, więc się raczej nie dogadamy xD


bo ja raczej skłaniam się ku wolności wyboru

Moja odpowiedz do tego fragmentu zabrzmiała następująco:

Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.

Wszystko trzeba tłumaczyć. Ten frazes nie dotyczy samego faktu zmiany imienia,
  • Odpowiedz
Żaden z kandydatów nie jest z nieskazitelnego poczęcia, stąd nigdy poglądy moje, Twoje, kolegi z komentarza wyżej i tego od drugiego od góry nigdy idealnie nie przypasują, ani do Dudy, ani Bosaka, czy innych kandydatów.
Grunt to zgoda w kluczowych kwestiach.
#takaprawda
  • Odpowiedz
Jeżeli Wy uważacie

Czy tego chcecie


@Serghio: dzięki, przez chwilę myślałem że osoba chcąca wolności takie głupoty gada, bo w końcu odwołałeś się do hasła libertariańskiego o wolności, pięści i nosie...
ale Ty się posługujesz kategoriami grup: MY WY ONI
nie JA TY ON/ONA/ONO
już się bałem że z człowiekiem który che wolności się kłócę, na szczęście nie, dzięki stary, bo już się bałem
było od razu mówić że myślisz o
  • Odpowiedz
Czyli chcesz mieć wolność narzucać swoje poglądy na życie innych ludzi, ciekawe podejście do sprawy xd


@NKPL: vice versa. Na przykład, jeżeli pod przykrywką "wolności słowa" lewicowe organizacje przymierzają się do tego, aby w szkołach podstawowych wmawiać dzieciom, że orientacja seksualna to nie jest ich prywatna sprawa, to jest to w mojej opinii właśnie narzucanie swoich poglądów na życie innych ludzi - tak, jak to ładnie napisałaś, dlatego jeszcze raz napiszę.
  • Odpowiedz
odrzucić błędny i szkodliwy społecznie


@qluch: Widzę, że nie masz zastrzeżeń do tego rodzaju wypowiedzi to mam do ciebie pytanie. O ile o błędach można dyskutować, szczególnie gdy któraś ze stron jest skrajnie niedouczona ale na czym miałaby polegać społeczna szkodliwość tego że dwóch gejów weźmie ślub albo transseksualista zostanie formalnie uznany za kobietę? Wiele razy o to pytałem ale nigdy jeszcze nie uzyskałem sensownej odpowiedzi, nie licząc urągania ludzkiemu rozumowi
  • Odpowiedz
I tu nawet nie zahaczam o płeć mózgową

hahhaha leże ze śmiechu. To jak w końcu jest różnica miedzy mózgiem kobiety i faceta bo przez lata upieraliście się, że nie ma żadnej różnicy w budowie mózgu czy może mówimy o jakimś wirtualnym bycie?

(wiem, dla prawaków mózg jest sprawą trzeciorzędną, ważne jest to, co między nogami).

hahahha powiedziałbym że dla matki natury jest ważne.
@Andreth: ile jest aktualnie płci 117 ?
  • Odpowiedz
Widzę, że nie masz zastrzeżeń do tego rodzaju wypowiedzi to mam do ciebie pytanie. O ile o błędach można dyskutować, szczególnie gdy któraś ze stron jest skrajnie niedouczona ale na czym miałaby polegać społeczna szkodliwość tego że dwóch gejów weźmie ślub albo transseksualista zostanie formalnie uznany za kobietę? Wiele razy o to pytałem ale nigdy jeszcze nie uzyskałem sensownej odpowiedzi, nie licząc urągania ludzkiemu rozumowi w postaci "bo dzisiaj geje, a jutro
  • Odpowiedz
nie ma żadnej szkodliwości pod warunkiem, że związek ten jest tylko i wyłącznie prywatną spraw tych osób.


@qluch: Skąd taki warunek? Stały, wieloletni związek dwojga dorosłych ludzi rzadko kiedy jest wyłącznie ich prywatną sprawą, ma swoje konsekwencje cywilno-prawne oraz związek z innymi osobami.
Dalej jest jeszcze gorzej. Co jeśli pary jednopłciowe będą mogły zawierać małżeństwa w urzędach stanu cywilnego, będą mogły adoptować dzieci, a konstytucja nie ulegnie żadnym zmianom? Obcowanie płciowe
  • Odpowiedz