Wpis z mikrobloga

Który chce głosować na Krzysia Bosaka? Jacyś chętni do obrony tych wysrywów? (Wysrywy szczególnie kretyńskie, jako że sprzeczne z rzeczywistością, cytuję zaboldowane - w to co się Krzysiowi Bosakowi i innym braciom patriotom wydaje, że mogą "pozwolić" albo nie już nawet nie wnikam).

Polski porządek prawny powinien respektować biologiczną determinantę płci, jaką jest ludzka struktura genetyczna. W momencie poczęcia płeć człowieka określana jest w sposób trwały. Polski system prawny powinien odnosić się do obiektywnej i niezmiennej prawdy o płci wynikającej z tego faktu. Przeżywanie płciowości czy kształt cech płciowych mogą podlegać zaburzeniom i manipulacjom. Nie może to jednak wpływać na zawartą w aktach stanu cywilnego płeć ani być podstawą do relatywizowania płci czy normalizacji transseksualizmu. Nie można pozwolić na zawieranie związków homoseksualnych w oparciu o zmienioną w aktach stanu cywilnego płeć. Państwo i prawo musi w swym funkcjonowaniu bazować na naturalnym porządku społecznym, wynikającym z różnej i komplementarnej natury mężczyzn i kobiet, a odrzucić błędny i szkodliwy społecznie paradygmat „gender


Otóż co Krzyś Bosak i jego wesoła kompania chcą tu zrobić. Ano, między innymi chcą na siłę zrobić z takich kobiet jak na zdjęciu poniżej mężczyzn. Bo ja rozumiem, że edukacja biologiczna tego bractwa skończyła się na gimnazjum, a tam nie było nic o płci genetycznej, fenotypicznej i mózgowej, bo przecież ksiądz biskup, ale zanim się zabierze za zakazywanie i nakazywanie, bracia patrioci, warto się chociaż minimalnie doinformować.

Otóż bywa, że rodzi się śliczna dziewczynka, rozwija się normalnie jak dziewczynka, po czym gdy w wieku powiedzmy 17 lat nadal nie dostaje miesiączki i wykonuje się jej USG, okazuje się, że ma genotyp męski i tylko zewnętrzne cechy płciowe kobiece. Zespół całkowitej niewrażliwości na androgeny to się nazywa. No i co, bracia patrioci? Zmieniamy jej PESEL i każemy nastolatce (i tak w ciężkiej sytuacji psychologicznej, bo dowiedziała się między innymi, ze nigdy nie zajdzie w ciążę, bo nie ma macicy ani jajników) uznać się raptem za chłopaka? Bo przecież "w momencie poczęcia płeć człowieka określana jest w sposób trwały" (tylko że nie).

I takich sytuacji, drodzy nakazywacze i zakazywacze, jest znacznie, znacznie więcej... Może więc lepiej, nie mając podstawowej wiedzy, nie wpieprzać się w ludzkie życie?

(Następne wysrywy później).

#polityka #bekazprawakow #konfederacja #lgbt #medycyna
Andreth - Który chce głosować na Krzysia Bosaka? Jacyś chętni do obrony tych wysrywów...

źródło: comment_1589278447vcisDFAG4dEYUtABnAnxPt.jpg

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
Tak, aby zapewnić w przyszłości wybór "prawnej płci


@Serghio: po co
ludzie, po co nam płeć określona w prawie w ogóle
skoro z definicji mają być równe wobec prawa (nie mają być?)
to nie rozróżniajmy ich
FIN
  • Odpowiedz
@Fearaneruial: nie lud a partyjniaki - piszesz tak jakby społeczeństwo w PL było obywateleskie lub czymkolwiek się interesowało - lud ma wszystko w dupie. Kompletnie wszystko a najbardziej państwo. Cały ten cyrk traktują jak igrzyska i mecz. Tak ciężko zobaczyć wyniki wyborów ostatnich 30 lat?
  • Odpowiedz
@Fearaneruial: Ja bym poszedł o krok dalej, odebrać prawa wyborcze każdemu, dlaczego ja swoim głosem miałbym mieć prawo do tego co ty robisz? Co mi do tego? Dlaczego jakiś stary dziad z Żoliborza ma więcej do powiedzenia o moim życiu niż ja sam?

Państwo to fikcja w której każda grupa chce żyć na koszt drugiej grupy.

Każdy powinien się #!$%@?ć od każdego.

Dopóki nie będzie rozmowy na gruncie moralnym dopóty nie
  • Odpowiedz
Patologią natomiast jest sytuacja, gdy wszystkie cechy zewnętrzne i wewnętrzne, badania hormonalne i genetyczne wskazują na konkretną płeć, a mimo to, według czyjegoś "widzi mi się" ktoś chce zmieniać prawną płeć.

@Serghio: W Polsce zmiana prawna odbywa się na podstawie wyroku sądu, z postępowaniem dowodowym (badania od lekarzy, opinie), a nie na podstawie tylko własnego odczucia. Ten problem właściwie u nas nie występuje.
  • Odpowiedz
odebrać prawa wyborcze każdemu


@YouCanCallMeBillieGates: Jakąś formę rządów i organizacji musimy posiadać. Anarchia ma taką cechę że prędzej czy później przychodzi zorganizowany organizm państwowy i ma w pupie co myślisz o ich prawie do decydowania bo oni mają karabiny.
  • Odpowiedz
@Fearaneruial: No bo jak to tak - bez ustawy nie wiadomo czy to baba czy to chłop ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A serio - naprawdę w znakomitej większości wystarczyłoby pewnie "osoba fizyczna / obywatel", przecież nawet teraz akty prawne są definiowane w ten sposób (wyłączając zapewne niektóre przepisy medyczne/związane ze zdrowiem, bo tego nie obejdziemy chociażby w przypadku dni na "rekonwalescencję" po urodzeniu dziecka).
  • Odpowiedz
@FAQGAG: Ja będę wybierał prezydenta myśląc o tym czy nie jest idiotą, który ośmieszy siebie i Polskę wypowiadając się na tematy, o których nie ma pojęcia. Bosak tutaj idealnie się wpisuje w bycie idiotą. Zwłaszcza, że swoją głupotą i brakiem wiedzy już się chwali wydając tę książeczkę czy komentując różne rzeczy na twiterze. Jeszcze gdyby to były poglądy. A on się chwali brakiem elementarnej wiedzy o otaczającym go świecie.
  • Odpowiedz
wyłączając zapewne niektóre przepisy medyczne/związane ze zdrowiem, bo tego nie obejdziemy chociażby w przypadku dni na "rekonwalescencję" po urodzeniu dziecka


@xfin: no to tyle i tyle dni po porodzie, niezależnie od płci ( ͡º ͜ʖ͡º)
po co zapisywać czy dla M czy F? przysługuje temu co rodził
  • Odpowiedz
nie rozumiem nawet pytania... Gdzie widzisz konieczność podziału na płcie wpisaną w prawo?


@Fearaneruial:

Rozumiem, że w takim razie teoretycznie prawo do aborcji dotyczyłoby wszystkich obywateli. Dyskryminacja według płci - z definicji zostałaby usunięta z zapisów prawa. Nie można byłoby określać biologicznych rodziców danego potomka (w mniemaniu ojciec - matka), co wiązałoby się z likwidacją ewentualnych roszczeń alimentacyjnych. Uznanie ojcostwa zostałoby zlikwidowane na rzecz "uznania rodzicielstwa", do którego prawa miałby każdy
  • Odpowiedz
Rozumiem, że w takim razie teoretycznie prawo do aborcji dotyczyłoby wszystkich obywateli.


@Serghio: dokładnie tak, w przypadku gwałtu, uszkodzenia płodu lub wysokiego ryzyka związanego z porodem

Nie można byłoby określać biologicznych rodziców danego potomka (w mniemaniu ojciec - matka), co wiązałoby się z likwidacją ewentualnych roszczeń alimentacyjnych.


CO? Jeszcze raz? Jak nie znam płci to nie mogę określić czy ktoś jest potomkiem danej osoby czy nie?

Gdzie jest problem? Może ja
  • Odpowiedz
  • 1
@Fearaneruial Mitochondrialne DNA lub w skrócie mtDNA

@Andreth W takich przypadkach przydałaby się wczesna diagnostyka, żeby uniknąć takich błędów.
Co do determinacji płci to są różne abberacje, zespół Turnera, Klinefeltera ale zasada jest taka gdzie jest Y tam jest mężczyzna. Spójrz na niewrażliwość na androgeny, to choroba, prawda? Ale podawanie hormonów na życzenie pacjenta jest ok? No właśnie dla mnie nie...
Co do aborcji ja jestem jak najbardziej za w szczególnych przypadkach
  • Odpowiedz
@Andreth: Nie oczekuj od ludzi, nieposiadających podstawowego wykształcenia biologicznego, konstruktywnych argumentów na poparcie tez głoszonych przez Bosaka. Ich świat jest prosty, czarno-biały niemal. Do tego dochodzi myślenie magiczne, w postaci religii i obrzędowości wszelakiej. Z takimi ludźmi nie ma sensu rozmawiać.
  • Odpowiedz
@Fearaneruial: Aktualnie w kodeksie pracy mamy szerokie różnice w różnych aspektach dotyczących pracy według płci. Zrównanie tych praw spowoduje nieprzewidziane w skutkach negatywne nastroje w społeczeństwie, zwłaszcza wśród kobiet. Dzisiaj nie można w Polsce nadać imienia powszechnie uważanego za żeńskie - mężczyźnie. Jest to prawnie zakazane, poza kilkoma wyjątkami. Imienia Maria, jako drugie imię oraz imionami obcymi Andrea, Nicola itd, które to w krajach śródziemnomorskich są imionami męskimi. Jeżeli płeć miałaby
  • Odpowiedz
@Tartak: Jak ci tak zależy na tym aby prezydent miał wiedzę biologiczną to rozumiem, że popierasz na Kosiniaka Kamysza. W końcu to lekarz, więc chyba wie coś o biologii.
  • Odpowiedz
@Andreth: Bosak to jedyna gospodarcza szansa dla Polski, a to dla mnie jest najważniejsze. Jego poglądy społeczne w żaden interesują mnie w dużo mniejszym stopniu, więc essa jedziemy +10%%%%%
  • Odpowiedz