Wpis z mikrobloga

Mój pracodawca mówi że mogą nam uciąć pensje jak nie wyrobimy ileś tam utargu (ogólnie utarg jest zależny od zleceń jak ich nie ma to nie nasza wina ... A zlecenia ma załatwiać dyrektor a ten nam mówi że jak nie wyrobimy to nam utną kasę)

Teraz pytanie jak takie ucięcie wynagrodzeń może się odbywać i na jakich zasadach?

Kolejna sprawa, za marzec chciałem pasek płacowy, księgowa piz... Olala sprawę, sprawa trafiła do dyrektora i prezesów i postanowili że wszyscy będą dostawać co miesiąc taki pasek, dalej go nie dostałem a już wypłata kwiecień wpadła ...

Wypłata marcowa się nie zgadza dlatego chcę mieć wyjaśnione i mieć paski (nie zgadza się o około 200zl)
Czy księgowa nie ma obowiązku dać taki pasje na prośbę pracownika?

#prawopracy #ksiegowosc
  • 3
Co tutaj taka cisza ...? Niestety nie jestem kadrowcem, poszukaj w necie np.:
https://kadry.infor.pl/kadry/wynagrodzenia/dokumentacja_placowa/635308,Czy-pracownikowi-trzeba-wydac-tzw-pasek-wynagrodzeniowy.html
Za te 200 masz prawo dojechać księgową, łaski nie robi. Jak Cię olewa idź wyżej, że coś się nie zgadza a biurwa nie interesuje się sprawą.
Jak dalej się nikt nie zainteresuje, możesz postraszyć Inspekcją Pracy.
Co do ucinania wynagrodzenia, zależy co podpisałeś w UoP. Jak masz zasadnicze plus premie z jakiegoś tytułu, to mogą ciąć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KosmicznyPolityk: przeczytaj umowę oraz regulamin pracy i poszukaj czy jest tam punkt który stanowi taką możliwość, jeśli tak, umieść to tutaj i wtedy będziemy w stanie określić czy jest to zgodne z prawem.

Wynagrodzenie otrzymujesz zgodnie z ustalonymi warunkami, jeśli pracodawca chce obniżyć Ci wynagrodzenie, może to zrobić w postaci nowej umowy ponieważ następuje zmniejszenie wynagrodzenia, tak więc przysługuje Ci okres wypowiedzenia aby rozważyć czy zgadzasz się na nowe warunki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kuncfot: cisza ponieważ coraz rzadziej ktokolwiek chce bezinteresownie pomagać, na dodatek przepisy są tak zawiłe, że nikt nie chce za darmo robić sobie sieczki z mózgu i analizować po godzinach pracy prywatne sprawy innych osób.