Wpis z mikrobloga

Chcemy, aby politycy odpowiedzieli za swoje działania i zaniechania związane z nieprzeprowadzeniem wyborów. Dlatego wczoraj wieczorem złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa m.in. przez Jarosława Kaczyńskiego, Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobrę.
Więcej: https://siecobywatelska.pl/wobec-ich-nieodbycia/

__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #wybory #pocztapolska #prokuratura #koronawirus #polityka
  • 171
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska Mocno szemrana ta wasza "organizacja obywatelska". Coś chyba na bakier z apolitycznością jesteście. Tak coś mi się przypomina, że mało aktywni byliście podczas rządów poprzedniej ekipy. Czym zajmowaliscie sie za czasow rzadow PO-PSL? Czyzby tropieniem "faszyzmu" i "nacjonalizmu" w Polsce?
  • Odpowiedz
źródło: niewygodne.info.pl


@Arboree:

te afery są albo wyimaginowane (amber gold, taśmowa) albo ich skala jest tak mała przy obecnych, że aż mam ochotę na powrót po-psl mimo, że w 2015 jechałem po nich jak po najgorszych #!$%@?
  • Odpowiedz
dlaczego nie prezydenta? To on podpisał ustawę o odebraniu PKW kompetencji do przeprowadzenia głosowania


@Nieszkodnik: Prezydenta nie z tego samego powodu, dla którego wszystkich posłów nie. Oni to zrobili w ramach wykonywania mandatu poselskiego/uprawnień prezydenta i w tym zakresie mają immunitet.
  • Odpowiedz
te afery są albo wyimaginowane (amber gold, taśmowa) albo ich skala jest tak mała przy obecnych, że aż mam ochotę na powrót po-psl mimo, że w 2015 jechałem po nich jak po najgorszych #!$%@?


@malinq: Przy wladzy jaka ma obecnie PiS jesli ktoras z tych afer bylaby gruba to sprawcy dawno by siedzieli. W 2015 bylem oburzony ale skoro PiS nic z tym nie zrobil to dla mnie nie bylo
  • Odpowiedz
@AntyDojcz: tzn tak - niewyjaśnialne łapówki pewnie były, nie wierze żeby rządzący byli nieskazitelni tylko dlatego, że nic im nie udowodniono, ale w porównaniu do tego co robi obecna ekipa to ja chcę starych złodziei :<
  • Odpowiedz
tzn tak - niewyjaśnialne łapówki pewnie były, nie wierze żeby rządzący byli nieskazitelni tylko dlatego, że nic im nie udowodniono, ale w porównaniu do tego co robi obecna ekipa to ja chcę starych złodziei :<


@malinq: Ale te wymienione afery byly kreowane na afery stulecia wiec ja sie pytam gdzie sa oskarżeni i skazani.
  • Odpowiedz
A czy mogli byście napisać/opisać w artykule/komentarzu od strony prawnej jak doszło do tego że wybory się nie odbyły ? niestety zmieniało się to szybko w ostatnim tygodniu a konkretnych rzetelnych informacji podawano bardzo mało...

Konkretniej chodzi mi o odpowiedź na pytanie: jak to się stało, że przez 2 miesiące mówiono nam, że wyborów nie można przesunąć (ewentualnie można wprowadzając stan nadzwyczajny) a później wybory się nie odbywają (tego nie mogę też
  • Odpowiedz
Jest możliwość po wyczerpania ścieżki w Polsce pociagnac to dalej w UE? Laik prawny here


@BSn9jBwxuhBXN: Instytucje UE akurat tutaj raczej nie mają punktu zaczepienia. W dużym uproszczeniu - instytucje UE nie stoją nad naszymi, pilnują swojego systemu.
W sprawie gmin i przekazania list wyborców spróbujemy Komisji Europejskiej, jest do tego ścieżka.
  • Odpowiedz