Wpis z mikrobloga

Chcemy, aby politycy odpowiedzieli za swoje działania i zaniechania związane z nieprzeprowadzeniem wyborów. Dlatego wczoraj wieczorem złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa m.in. przez Jarosława Kaczyńskiego, Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobrę.
Więcej: https://siecobywatelska.pl/wobec-ich-nieodbycia/

__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #wybory #pocztapolska #prokuratura #koronawirus #polityka
  • 171
  • Odpowiedz
Rzeczywiście, fakty sami podajecie na tacy.

To są fundacje Sorosa, resztę dopowiedzcie sobie sami...


@putinex: Jeśli ktoś chciałby przemilczeć resztę naszego finansowania, np. ogrom darowizn indywidualnych - 178 947 zł w zeszłym roku i wsparcia z 1% podatku - 474 111 zł lub to, że zawsze wybieramy takich granatowców, którzy nie wpływają na naszą niezależność, to może sobie coś dopowiedzieć.
Nie mamy na to wpływu, działamy i będziemy działać
  • Odpowiedz
A no tak, zapomniałem, oni byli nieskazitelni ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Arboree: no to podaj oskarżonych i skazanych w tamtych aferach. Przecież minęło już od nich co najmniej 5 lat - chyba wystarczający czas na wzniesienie oskarżeń? No chyba, że afery były dęte...
  • Odpowiedz
A tak szczerze, bo macie większe doświadczenie, czy mnie, jako osobę prywatną, zwykłego obywatela, mogą w związku z tym zawiadomieniem czekać jakieś nieprzyjemności czy po prostu będą nikim medialnym, zwykłym szarakiem i będą raczej na spokojnie mnie traktować i (raczej) oddalać (jak opisaliście)?


@eMJot: Jeśli ktoś działa lokalnie, czasem trafiają się nieprzyjemności i próby wpływu typu: ,,Twoja bliska osoba pracuje w urzędzie, chcesz, żeby straciła pracę?". Ale przy zawiadomieniu na
  • Odpowiedz
To po co on jest? Żeby władze go łamały, a trybunały stwierdzały że złamano? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Watchdog_Polska: no niby tak, ale wydaje mi się, że gdyby można było uchwalać prawo tylko zgodne z Konstytucją, to trudno byłoby ją zmienić :-) To tylko do tej części komentarza @WilczurZnahor:

nie ma obowiązku uchwalania prawa zgodnego z konstytucją.


@Watchdog_Polska: i tu się z
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: ja rozumiem że artykuł 7 konstytucji, troche się się wyraziłem, ale chodziło mi o to że nie ma kary za konstytucyjną ustawę. Każda jest konstytucyjna do czasu gdy trybunał nie powie inaczej. Dlatego nielogiczne wydaje się oskarżanie o wprowadzenie celowo niekonstytucyjnych przepisow żeby uniemożliwić głosowanie. To jest w ogóle nie do uzasadnienia, ale kłócić się nie będę, bo prawnikiem njie jestem, a widzę że u u nas wszyscy wszystko
  • Odpowiedz
Chcemy, aby politycy odpowiedzieli za swoje działania i zaniechania związane z nieprzeprowadzeniem wyborów


@Watchdog_Polska: Że co?? Przecież chcieli rpzeprowadzić te wybory to wszyscy krzyczeli. Znowu wychodzi was pseudo obiektywizm. Antypisowce działąjącuy pod płaszczykiem wyższych wartosci
  • Odpowiedz