Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
jeżeli auto jest firmowe, to taki monitoring wizyjny podpada pod RODO

@MikiPL: Od kiedy monitoring podpada pod RODO?
Zabawne jest to słowo wytrych ale tu nie ma zastosowania.
  • Odpowiedz
@HPLC: E tam, samo życie. Nic złego nie zrobiła przecież. Pójdź sobie na juwenalia to zobaczysz co tam się dzieje. Wszyscy leją obok siebie i nikomu to nie wadzi. Facet, dziewczyna, na chodniku, na trawie, pod drzewem, przy ławce, obok marketu - wszędzie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@m0rgi: odbywa się tutaj utrwalanie i przetwarzanie wizerunku.

@MikiPL: Tylko, żeby doszło tu do naruszenia RODO musiałbyś przetwarzać te dane w celach zawodowych lub zarobkowych. Jeśli robisz to w celach osobistych, jak tu przy ochronie auta korzystając z jego automatycznego systemu, RODO nie ma żadnego zastosowania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HPLC: @buzznyx: jeżeli auto jest firmowe, to taki monitoring wizyjny podpada pod RODO, zatem konieczne jest umieszczenie informacji o nagrywaniu i umożliwienie zapoznania się z polityką przetwarzania danych osobowych.

@MikiPL: jak już, to należy podać info o monitorowaniu + cel monitorowania + dane i kontakt do administratora danych
  • Odpowiedz
@InterferonAlfa_STG: Umieszczenie informacji o nagrywaniu jest konieczne zawsze. Interes prawny dotyczy tylko tego, ze nie jest potrzebna zgoda na nagrywanie. Natomiast musi być informacja ze względu na to, ze człowiek musi mieć prawo wybrać czy chce być nagrywany ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@staryhaliny: na szczegółach się nie znam ale jak film trafił do internetu to firma może mieć problem.

@MikiPL: a tego to nie wiem. To dość nietypowy przypadek. Za samo monitorowanie Tesli raczej by nie było odpowiedzialności, ale za upublicznienie filmu może już tak. Sądem nie jestem
¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@staryhaliny: Ja bym kombinował w tym kierunku, że upublicznienie nagrania bez widocznego wizerunku dla osoby prywatnej może się nie wiązać z konsekwencjami, ale jeżeli chodzi o firmę to sami zainteresowani widoczni na nagraniu mogą zacząć drążyć. Ale tak naprawdę napisałem o RODO bo wiedziałem, że będzie dużo plusów.
  • Odpowiedz