Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 236
@Scc_1: mieszkałem trochę na Śląsku, każda #!$%@? dosłownie dyskusja na temat potrzeby zawijania górnictwa zaczynała się ze strony Ślązaka "to trzeba zjechać na dół żeby to zrozumieć"
  • Odpowiedz
@dupa-z-tylu: to teraz też piszesz z dzieckiem górnika i w dodatku pracującym na kopalni w przodkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jedyne czym się różni kopalnia od innej pracy to klimatem. Praca tak samo niebezpieczna jak i praca na budowie. Inaczej, o śmierć raczej ciężko, bardzo łatwo o jakieś zwichnięcia/złamania. Najgorsze na dole jest praca w zapyleniu (w sensie, że trzeba chodzić w masce - można przeczytać na
  • Odpowiedz
a, no i niektórych może wystraszyć taka praca w ciemności z lampką. xD Ale nie wiem, to chyba tylko czternastolatków


@Rouksa: Raczej sranie za taśmą i szczury. Już nie raz widziałem jak nowo przyjęty rezygnował pierwszego dnia z powodu syfu na dole. A najlepszy sport to oczywiście transport.

Rzeczywiście ten kto nie był na dole nie jest w stanie wyobrazić sobie funkcjonowania jego organizmu, który jest "zasilony" powietrzem, które ma 18/19%
  • Odpowiedz
@dupa-z-tylu jestem gornikiem. Uwazam ze polskie gornictwo to rak. Od zawsze gardzilem gornictwem. Tesc namowil mnie na prace i poszedlem, zobaczylem, zostalem. Nie dla kasy bo tu jej nie ma (8k brutto msc srednio aktualnie za 2020 mam 30k brutto, za kwiecien kolo 6.2k brurto. Netto jakies 3900 za kwiecien. Jako mlodszy gornik... bo nowoprzyjety jestem, w gornictwie 9 lat ogolnie), lecz dla wczesniejszej emerytury. Wielu mlodych mowi to samo... zniosa wiek
  • Odpowiedz
A Spróbuj powiedzieć coś o krusie i uprzywilejowaniu rolników, też zachęcą cię do zostania rolnikiem, mimo że te robale i tak wszystko odziedziczyły.
  • Odpowiedz
@dupa-z-tylu Skończ #!$%@?ć głupoty, bo najwidoczniej musiałeś mieszkać w jakims biedaszybie, skoro miałeś wiele takich dyskusji. Śląsk to nie tylko kopalnie a wielu ludzi zdaje sobie sprawę jaki to jest syf.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@analboss: bo jak sobie wyobrażasz że ojciec powie do syna a teraz musisz wziąść kredyt i kupić to ode mnie? Druga sprawa znam co zaczęli od zera bycia rolnikiem. Ten przywilej KRUS jest #!$%@? wart, to tylko ukrywanie bezrobocia. Rolnik nie ma chorobowego oraz nie może zostać bezrobotnym oraz ma sporo niższą emeryture. Do górniczych 13-14 premii i beputatow nawet się nie umywa
  • Odpowiedz
@bartton: a co będę odmawiał darmowych pieniędzy? Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że zarabiam wystarczająco i związkowcy mogą #!$%@?ć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz