Wpis z mikrobloga

#druk3d #inzynieria #zegarki

Z racji nadmiaru wolnego czasu zabrałem się za wydruk modelu mechanizmu do zegarka. Projekt nie jest mój lecz wprowadziłem kilka poprawek. Wydruk, obróbka i częściowy montaż to lekko 100h, w sam raz na nudne wieczory na kwarantannie.

Flying tourbillon
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@machalsky: Podobnie jak u Ciebie, projekt powstał z nudów i zarazem ciekawości. Niby wiadomo jak to działa ale jak masz już w ręce funkcjonalne użądzenie to zupełnie inaczej postrzega się "proste" rozwiązania, prawda? :)

Elementy wycinane na domowym CNC - tryby z MDF, reszta z PMMA + kilkanaście śrubek. Tryby rysowane w programie "Gear Template Generator" To jest bardziej prototyp (średnica 19 cm), marzy mi się coś większego aby powiesić
gizmodo - @machalsky: Podobnie jak u Ciebie, projekt powstał z nudów i zarazem ciekaw...

źródło: comment_1588938033V5LwdmRyPoKFZxxWTKRvtd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@machalsky: Napisz mi proszę jak to jest z drukowaniem skomplikowanych elementów - na przykładzie Twojego mechanizmu. Po zaprojektowaniu i odpaleniu drukowania, wszystkie elementy wychodzą za pierwszym razem czy zdarza się, ze w trakcie się coś "posypie"? Tak jak pisałem, nie mam z tym żadnego doświadczenia - jedynie to co widziałem na jutubcu. Czy po poprawnym skalibrowaniu maszyny masz zawsze pewność, że elementy wyjdzie poprawnie? Sorry za głupie pytanie ale jw
  • Odpowiedz
@gizmodo: luźno, kto pyta nie błądzi. W moim przypadku długo namęczyłem się żeby dostroić parametry. Na wstępie odkryłem, że wypoziomowanie jest na prawdę ważne. Bywało że wydruki schodziły dramatyczne, jedyne co robiłem to poziomowalem i wychodziło cacy. Warto pobawić się retrakcją czyli cofaniem filamentu. Jeżeli zbłąkanych nitek jest zbyt dużo to zdążało się, że dysza zawadziła o gluta, którego nie powinno być i odklejała element. Teraz samo odklejanie: poziomowanie i
  • Odpowiedz
@StaraSzopa: no właśnie niekoniecznie, niby to "zaślepka" a ma z 15cm długości. Jest też mocno nieregularna i nie ma jak tego sensownie ustawić, trzeba robić od groma podpór, przy sensownym ustawieniu miałbym nawisy a zauważyłem, że tak pochylone ściany nijak nie chcą się dobrze drukować.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@machalsky: Z takich zegarkowych klimatów to gdzieś się kiedyś spotkałem z takim żyroskopem do automatów . Była do tego podpięta jakaś elektronika i robiło kilka ruchów raz na jakiś czas , nie ma ktoś stl na coś takiego ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?
  • Odpowiedz
@machalsky: Dzięki. Tak też podejrzewałem, iż do tematu druku 3D trzeba podejść z pokorą. Pewnie sporo początkujących odpada lub szybko się zniechęca po kilku nieudanych podejściach. Zwłaszcza, że konstrukcji na rynku jest taka masa i każdy sprzęt pewnie ma większe lub mniejsze humorki. Moja maszynka też stroiła fochy na początku ale z odpowiednim nastawieniem wszystko da się ogarnąć. Wkręcę się w ten temat na pewno. Na koniec - znasz może
  • Odpowiedz
@gizmodo: ja pierwszą drukarkę kupiłem z polecenia mirków i jestem mega zadowolony, generalnie jest to ender 3 pro. Co do dostrojenia wszystkiego od początku do końca polecam kanał Artur Pietrzak na yt. Gościu ma mega wiedzę i świetnie wszystko tłumaczy. Jeżeli nie che Ci się oglądać to wpisujesz przykładowo: parametry PLA i to co wyskoczy można śmiało wpisać w parametry silcera i będzie ok. Swoją drogą często gęsto można się
  • Odpowiedz